Свято рідної мови

9 лист. 2018
У закладі відбувся захід до Дня української писемності і мови

9 листопада  в  КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської міської ради відбувся захід, присвячений Дню української писемності і мови. Організатори свята – учителі школи Стасик Л.І., Григорова Н.М., Коротнюк В.А.,  Крутінь Н.Г.. До нього були залучені учні 4-10 класів. На свято були запрошені гості…Святкове дійство розпочалося з пісні  «Україна» у виконанні учнів 7-х класів. Школярів переконували своїх ровесників, що мова - це безцінний дар,  який треба шанувати як батька і матір, родину і Батьківщину. Вони згадували, який шлях пройшла наша  мова, що вона ні в кого не позичена й ніким не дарована. Мова – це витвір і власність українського народу, яка в усі часи єднала українців.

Присутні насолоджувалися пісенними виступами Педаш С. і Філоненко С. (пісня «Батькова мова»), учнів 4-5-х класів (пісня «Мова єдина»). Гучними оплесками школярі вітали виступ Сташука С.І. із піснею «Мова моя».      Окрасою заходу стала пісня у виконанні педагогічних працівників Коротнюк В.А., Крутінь Н.Г., Савенко Л. М. (пісня «Вишиванка») та парад вишиванок учнів 5-х класів,  бо вишиванка – це не тільки патріотично, а й модно та гарно. Оплесками зал зустрів тріо Явор Н., Василенко К., Мірошніченко В. (9-Б клас), які подарували присутнім пісню «Мова барвінкова».

Родзинкою свята були гумористичні сценки у виконанні учнів 8-а класу Домбровської Д., Денисенка В., Білая А., Корольової А., Ісаєнко Є. Учні цитували Ушинського: «Відберіть мову – і народ уже більше не створить її,  нову Батьківщину навіть можна створити, а мову – ніколи; вимерла мова в устах народу – вимер і народ». Зі сцени лунали заклики не цуратися мови, роду, бо «…як зачахне рідне слово, не буде народу».

Методист відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської міської ради Гайворонська Ю.В.  подякувала учасникам та організаторам заходу, побажала і надалі берегти й утверджувати українську мову, бо саме вона створює індивідуальне обличчя країни і нації.

Закінчилося свято мови патріотичним гімном українській мові у виконанні учнів 10 класу.

Захід, присвячений Дню української писемності  і мови, став вагомою  подією в житті нашої школи. Приємні враження і спогади залишаться в пам’яті учасників дійства надовго.

Фотоальбом можна подивитися тут