Розвиток системи попередження та реагування на насильство в закладах освіти

Заклад пройшов успішний відбір до участі в проєкті «Розвиток системи попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда Україна» через програму «Школа вільна від насильства» в рамках концепції «Безпечна та дружня до дитини школа».  Відбулося засідання педагогічної ради з питання  ухвалення рішення  щодо участі в проєкті та  створення системи роботи з  протидії булінгу. Термін роботи  в проєкті: вересень 2022 року – березень 2023 року. Колектив матиме статус інноваційного закладу освіти, а учасники освітнього процесу – комфортне середовище для співжиття.

засідання педагогічної ради

КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Престиж»

Гуляйпільської міської ради

Присутні: 50 педагогічних працівників (список додається)

08.09.2022 року                                                                       м. Гуляйполе

Порядок денний:

Впровадження відновного підходу та медіації в освітній процес

1. Про організацію роботи педагогічного колективу в рамках проєкту «Розвиток системи попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків».

І. СЛУХАЛИ:  Любов КАТКОВА, директор закладу

Заклад пройшов успішний відбір до участі в проєкті «Розвиток системи попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда Україна» через програму «Школа вільна від насильства» в рамках концепції «Безпечна та дружня до дитини школа». Діяльність колективу буде спрямована на створення в закладі освіти системи протидії та реагування на випадки насильства та впровадження відновного підходу та медіації в освітній процес закладу. Цілі програми спрямовані на зменшення кількості випадків насильства з боку однолітків у школі, сприяння безпечному та орієнтованому на розвиток дитини шкільному середовищі, на створення сприятливої шкільної атмосфери, на підвищення обізнаності про наявне насильство серед дітей, залучення учасників освітнього процесу до створення безпечного середовища. Діяльність в програмі розрахована на терміни: вересень 2022 року – березень 2023 року. Колектив матиме статус інноваційного закладу освіти, а учасники освітнього процесу – комфортне середовище для співжиття.

ВИСТУПИЛИ: Людмила СТАСИК, заступник директора з виховної роботи

Наголосила на принципах та підходах програми, а саме: комплексне включення всіх учасників освітнього процесу, прийняття підходу «не звинувачувати» (відновного підходу) з акцентом на спільно узгоджені наслідки і відновлення цінностей, які були порушені, запровадження багаторівневих заходів, проведення тренінгів для вчителів з питань  протидії булінгу, надання дітям соціальних та емоційних навичок, необхідних для боротьбі з насильницькою поведінкою, інтеграція теми протидії насильства в навчальні програми і заходи, розширення прав і можливостей дітей та забезпечення їх участі в профілактичних заходах,  забезпечення регулярного моніторингу. Позитивним для закладу буде методичний та експертний супровід, запровадження в освітній процес моделі «Школа вільна від насильства», навчена тренерська команда з числа педагогів та дітей, зростання конкурентноспроможності закладу  серед інших закладів освіти.

Вікторія ЮДКОВСЬКА, практичний психолог

У закладі проводяться заходи з протидії булінгу. Участь у проєкті дасть можливість здійснити внутрішню оцінку наявних ресурсів протидії насильству, створити систему роботи з такого важливого питання, а як очікуваний результат: зміна знань, ставлень та поведінки у всіх учасників освітнього процесу.

УХВАЛИЛИ:

1.Взяти участь у проєкті «Розвиток системи попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків».

Людмила СТАСИК, заступник директора, вересень 2022-березень 2023 року

2. Спрямувати роботу педагогічного колективу  на створення у закладі освіти системи протидії та реагування на випади насильства над дітьми.

Вікторія ЮДКОВСЬКА, практичний психолог, постійно

Голова педагогічної ради                                 Любов КАТКОВА