Готуємося до ДПА

Це корисно знати для самостійної підготовки до ДПА

Психолог Олександр Пронін розробив спеціальну техніку підготовки до тестування або іншого важливого іспиту, що діє за принципом 3-4-5.  Час підготовки до складання іспиту, ДПА, (рік, місяць, тиждень) поділяється на три рівні частини. У перший період треба пройти всі теми «на трієчку», у другій – «на четвірку», а за решту днів відшліфувати знайомі теми та прибрати всі помилки, щоб  скласти іспит на відмінно.  Англійські психологи-консультанти в книзі «Іспит без стресу» зібрали корисні поради про те, як підготуватися до важливого зрізу знань без паніки і зайвих психологічних навантажень.

Поради  для підготовки до зрізу знань

1. Організуйте підготовку до ДПА за планом (тижні, дні, години). Складаючи розклад на кожен день занять, необхідно чітко визначити, що саме  сьогодні буде вивчено, які розділи і теми.
  2. Визначте свої «золоті» години («жайворонок» ви або «сова») і, відповідно, плануйте, в якому темпі буде готуватися в період підвищення  і зниження рівня активності.
  3. Підготуйте місце для занять: приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці тощо.
  4. Запланували займатися, а настрою на навчання немає? Почніть із найцікавішої теми – це допоможе увійти в робочий ритм.
  5. Боротися з почуттями страху перед предметом можна так: різко підведіться, відверніться від столу, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, і тільки після цього повертайтеся до роботи. Тим, кому не потрібно  багато часу на «розгойдування», починати підготовку слід із складніших питань і тем. Якщо ж працездатність наростає поступово, краще не втрачати часу і спочатку швидко повторити легший матеріал.
  6. Після години занять робіть перерву на    10 хвилин. Після 2-3 годин роботи можна перепочити півгодини, перекусити, а потім позайматися ще 3-4 години і відпочити не  менше ніж 2 години (обід і прогулянка).
  7.  Відмовтеся від будь-яких стимуляторів: кава, міцний чай. Нервова система і без цього перенапружена – не варто перенавантажувати її ще більше.

Як успішно підготуватися до ДПА:  5 уроків психологічної підготовки

1. У своєму життя ми обираємо два шляхи: один широкий, протоптаний тисячами ніг, інший – шлях крізь терни зірок – зірок усередині самих себе, це процес поступового розвитку, який починається зсередини й поступово переходить до навколишнього світу, однолітків, друзів, рідних. Це шлях успіху.

Що потрібно для успіху:

• додаткові кроки;
  • додаткові зусилля;
  • сміливість рухатися вперед;
  • вміння долати перешкоди

Зробіть свій перший крок, із якого починається твій великий шлях! Ми чекаємо на

те,  що ти успішно складеш ДПА!

1. Якщо ти  хвилюєшся  перед ДПА, знайди можливість побути наодинці із собою. Заплющ очі та зроби кілька  глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляй при цьому, що вдихаєш цілющий кисень, енергію, а видихаєш хвилювання, невпевненість. Відведи кілька хвилин на приємні      спогади. Вміння долати стрес – це тренування до випробувань, яких не можна уникнути      у великій школі життя.
  2.       Вдало підготуватись до ДПА, подолати невпевненість, лінощі, страх – це  теж маленька перемога на великому шляху життя. Дозвольте собі мати велику й високу мрію про майбутнє, вчися досягати її. Перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.
  3. Налаштуйтеся на позитивний результат. Ніколи не слід думати про те, що можеш не впоратись. Повір у себе, щоб виграти.
  4. Пам’ятай: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблеми. Успіх завжди з тим, хто його прагне!