Комунальний заклад "Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1" Гуляйпільської міської ради

Готуємося до ЗНО

1. Зменшення строків для вступу
Дане нововведення ще проходить стадію обговорення. У 2018 році можна було подавати до вузу сертифікати 2016 та 2017 років,а сертифікати з англійської, іспанської, німецької та французької мов – лише 2018 року. На сьогоднішній день фахівці з головного органу по контролю якості знань ведуть активні дискусії з даного питання.

2. Адаптація ЗНО для дітей-інвалідів по зору
Представники Центру якості знань заявляють, що до 2019 року загальноукраїнські іспити будуть нарешті адаптовані для дітей, які є інвалідами по зору. Для них матеріали будуть друкувати за допомогою шрифту Брайля.

3. Дворівневий іспит з іноземної мови
Вже з 2018 року учні здають французьку, англійську, іспанську та німецьку мови на підставі нового екзаменаційного підходу – тепер тест буде включати завдання двох рівнів складності (В1 і В2 за загальноєвропейської класифікації). Втім, в освітньому відомстві їх називають інакше – завданнями академічного і профільного рівнів.

4. Скасування ЗНО з російської мови
Учням потрібно пам'ятати, що з недавніх пір цей предмет виключений із списку варіативних ЗНО – тепер іспит з нього здавати не можна. Якщо ви хотіли здати саме цей предмет – терміново змінювати плани.

5. Мінімальний прохідний бал
На сьогоднішній день мінімальні бали з дисциплін ЗНО виглядають так:

• українська мова та література – 24 тестових бали з 104;
  • історія України – 27 тестових балів з 94;
  • математика – 11 тестових балів з 62;
  • біологія – 23 тестових бали з 76;
  • географія – 27 тестових балів з 92;
  • хімія і фізика – мінімум 17 тестових балів з 80;
  • англійська, французька, іспанська, німецька мови – 14 балів з 56 можливих.

6. Можливість перевірити знання на пробному тестуванні

Вартість написання пробних тестів ЗНО з кожним роком стає все вище
Щорічно вартість участі у пробних тестах трохи підвищується. Наприклад, якщо в 2017 році можна було здавати пробне ЗНО, заплативши внесок у розмірі 120 гривень, то в 2018 він склав 129-137 гривень. Виходячи з практики минулих років, це збільшення може виразитися 10-20 гривнями. Запис на демо-тести зазвичай починається з 10 січня і закінчується останнім січневим днем, а самі пробні ЗНО проходять за півтора місяці до дати, на яку призначений основний іспит.