Фахівці ДСНС та Нацполіції навчають дітей безпечної поведінки у Класі безпеки

3 квіт. 2024

Третього квітня працівники відділу ПБ УЗНС ГУ ДСНС України в Запорізькій області запросили учнів 5-6 класів на урок до Класу безпеки. Метою заходу було формування в школярів здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги. Розпочали урок психологи тестом «Рятувальник очима дітей», з яким діти дуже гарно справилися. Цікаво та доступно розповіли про правила дорожнього руху фахівці управління патрульної поліції в Запорізькій області інспектор ВЗГ молодший лейтенант поліції Філін Георгій Олександрович та старший інспектор капітан поліції Биковська Інна Павлівна. Провідний інспектор відділу ПБ УЗНС ГУ ДСНС України в Запорізькій області  Попсуй Анна Віталіївна запропонувала переглянути презентацію з пожежної безпеки. Учні наочно побачили, що може статися, якщо залишити включеним обігрівач чи непогашене вогнище. Під час заняття дітей заохочували ділитися власним досвідом та навчали правил безпеки на прикладах реальних ситуацій. Нагадали, які існують засоби пожежогасіння та показали на практиці, як користуватися вогнегасниками. Наголосили, що основне при виникненні небезпечної ситуації – не допускати паніки серед вихованців та педагогічного колективу. Потрібно спокійно, але швидко евакуюватись з приміщення та чітко виконувати усі необхідні дії. Окремо зупинились під час заходу і  на темі вибухонебезпечних предметів. Рятувальники навчили учасників заходу першочерговим діям при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів, а також нагадали про те, які служби слід викликати в надзвичайних ситуаціях. Діти цікаво та змістовно провели час, вивчили правила безпеки життєдіяльності, отримали відповіді на питання. Вони ознайомилася зі всіма навчальними зонами Класу безпеки та навчилися діяти в різних ситуаціях.