Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас

9 бер. 2024
Здобувачі освіти нашого закладу долучилися до святкування 210 - річниці з дня народження Кобзаря

Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас

Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Учасники освітнього процесу закладу взяли участь у  святкуванні 210- річниці від дня народження безсмертного пророка, якого вшановує не лише його рідна Україна, а все прогресивне людство, схиляючи голову перед  великим генієм. Нині ця знаменна для кожного українця дата припадає на часи історичного протистояння незалежної Української держави збройній агресії російської федерації. Натхненне слово нашого національного світоча, його вірші, думки, заклики сьогодні є надзвичайно актуальними.

Здобувачі освіти 2 –А та Б класів долучилися до святкування 210 - річниці з дня народження Кобзаря разом з учителями Юлією МИХАЙЛЕНКО, Тетяною КУКУРУДЗЯК, Яною РЕШЕТОВОЮ. У класних  колективах було проведено літературно - музичну композицію  «Наш Тарас Шевченко - сонце України!» Діти познайомилися з життєвим шляхом поета, переглянувши віршовану розповідь. Особливу зацікавленість викликали дитячі роки маленького Тараса. Як йому жилося у ранньому дитинстві, другокласники дізналися, розгадавши вікторину. Розглянули репродукції картин, відгадали вірші поета за ілюстрованими підказками, намалювали соловейка з відомого вірша поета, переглянули пластиліновий мультфільм «Садок вишневий коло хати». Під час заняття декламували вірші та слухали пісню «Зацвіла у долині червона калина». Колективно  вивчили вірш «Садок вишневий коло хати». Під час виховних заходів для учнів 3-А і 3-Б класів учителі Валентина ШОКОТКО та Лілія СМОЛА наголошували на тому, що Тарас Шевченко – видатний український поет, художник, громадський діяч – безперечно одна з найвидатніших постатей нашого народу. Його життя – символ тернистого шляху боротьби. Минають роки, століття, а гострота і сила  його слова живе. Дух свободи, якої прагнув Кобзар, приходить до українців і додає упевненості у власному самоствердженні. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Загадку феномену особистості Шевченка досі нерозгадано! Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Проведений захід мав виховний, розвивальний і пізнавальний характер. За допомогою презентації «Тарас Шевченко- поет, художник, патріот  України» діти познайомилися з родиною поета, його важким дитинством, друзями, що врятували з неволі, поезією автора, його картинами, пам’ятниками славетному Кобзареві. А потім школярам  було запропоновано відео «Вікторина «Що ми знаємо про Шевченка». Діти відповідали на питання, самі ставили запитання. А потім пограли в гру «Тарас Шевченко на уроках математики». Діти розв’язували вирази і знайомилися з цікавими фактами з життя Кобзаря. У підсумку заняття переглянули презентацію з біографії поета у віршах. У кожного – свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те, що йому найближче. А спадщина його невичерпна, як власне сама українська пісня, українська мова і сам український народ. У 3 – В класі вчитель Лариса ОЛЬХОВА провела виховну годину «Тарас Шевченко – символ боротьби». Учасники заходу переглянули відео «Дітям про Тараса Шевченка». Потім у цікавій ігровій формі пригадали, що знають про життєвий та творчий шлях  та дізналися багато нового й цікавого про життя цієї знаменитої людини. Діти продемонструвати, як уміють декламувати вірші та співати пісні, логічно мислити, які вони кмітливі, творчі, уважні та спостережливі. Учні 4-Б класу разом з класним керівником Альоною МОСЕЙКО під час уроку, присвяченого Шевченківським дням,  із задоволенням читали напам’ять вірші, дізнались цікаві подробиці про життя та творчості знаменитого Кобзаря, взяли участь у вікторині. Учитель української мови та літератури Наталія ФЕСЕНКО запропонувала учням 5-х класів переглянути тематичне відео «Тарас Шевченко», де п’ятикласники мали можливість більш детально познайомитися з цікавими фактами з життя Кобзря, взяли участь у інтелектуальній вікторині «Шевченкознавці». Підготовка до Шевченківських днів дала можливість учням 9-В класу разом Валентиною КОРОТНЮК опрацювати різні джерела інформації, вчитель вдало дібрала проблемно-пошукові завдання, які спонукали учнів ще раз перечитати нібито знайомі твори. Дослідницько-пошукова робота розвинула інтерес учнів до глибокого вивчення спадщини Кобзаря. Одинадцятикласники з цікавістю переглянули презентацію про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка, яку їм запропонувала вчитель Людмила СТАСИК. Гортаючи сторінки творчості генія, учні усвідомили, що Тарас Шевченко – це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість  не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість. Слово великого пророка було ознакою нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, надiєю на кращi часи. Також мова йшла про жінок у житті Шевченка. Потім старшокласники аналізували його роль в долі сучасної молоді. Їхні дослідження виявились справді цікавими, а головне сучасними.

Творчість великого Кобзаря – поза часом. Вона створює величезне поле для учнівських досліджень та відкриттів, спонукає вчителів-словесників віднаходити інноваційні форми проведення позакласних заходів.