Заряджені гідністю та жагою до свободи

22 лист. 2023

Заряджені гідністю та жагою до свободи
З нагоди відзначення десятої річниці доленосних подій, що мали місце в Україні на початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадянам, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору в закладі проведено низку заходів. Під час проведення виховних годин педагоги наголошували на тому, що це зв'язок подій десятирічної давнини - Революції гідності та нинішньої війни. Сьогодні триває героїчна боротьба українського народу проти російських загарбників у повномасштабній війні. Це – історичний період героїчної оборони, завзятого відвойовування окупованих територій, запеклої битви за національну гідність, свободу і правду, за мову та свою ідентичність, за право жити на своїй землі. Наші воїни показують міць, уміння відстоювати свої землі та незалежність, а народ України – демонструє світу справжню витримку.
Під час дистанційного виховного заходу здобувачі освіти других класів з класними керівниками Юлією МИХАЙЛЕНКО, Тетяною КУКУРУДЗЯК, асистентом вчителя Яною РЕШЕТОВОЮ здійснили віртуальну екскурсію «Шляхами Помаранчевої революції та Революції Гідності». Зупиняючись біля Михайлівського собору, переглядали світлини й відео, пригадували, що сталося саме там, чому відбувалося, які мало наслідки. Потім пограли в гру «Лайк-дизлайк. Мої гідні вчинки», написали листа в майбутнє, з метою спостереження за гідними вчинками в своєму житті протягом року. Вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та героїв російсько-української війни хвилиною мовчання. Валентина ШОКОТКО та Лілія СМОЛА для третьокласників провели квест «Вільні творити майбутнє». Діти познайомилися з історією свята, а потім здійснили подорож по станціях. Першою була «Ребусологія», де учасники заходу розгадали ребуси, у яких «заховалися» слова ГІДНІСТЬ та ЧЕСТЬ. На другій станції, з назвою «Словничок», дізналися значення цих слів. Третьою станцією була «Народна». На ній завданням було зібрати прислів’я зі слів. Наступна станція «Розумнички» принесла дітям цікаву інформацію. На завершення заходу було запропоновано виготовити голубів – символ миру. Лариса ОЛЬХОВА для своїх вихованців провели виховну годину «Україна - країна нескорених!» Вчитель ознайомила учнів з історією виникнення свята, здобутками українського народу. Вони переглянули відео «День Гідності та Свободи», взяли участь у грі «Гідно-негідно», «Мікрофон відкритих думок», читали прислів'я про Україну та переглянули виставку малюнків «З Україною в серці». Завдяки класним керівникам Альоні МОСЕЙКО , Тетяні ПЛІС учні четвертих класів дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детально познайомитися з їх героями. Вони говорили, що всі мусять пам’ятати про мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв не був марним.
Учні п’ятих класів разом з учителем історії Альоною ЗЕЛЕНЯК дізналися, що стало причинами революції гідності, як розвивалися події, які вони мали наслідки. Звернули увагу на те, що від трагічних подій на Майдані вже минули роки. Але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчився біль і страждання України. Сьогодні йде боротьба за нашу Україну. Воїнами пишається весь народ, бо в їхніх серцях горить вогонь любов до рідної країни, та велика віра в перемогу. Захищаючи рідну землю від ворога, сьогодні вони віддають найдорожче – своє життя. А ми говоримо їм: «Повертайтесь живими!». Про те, що історія нашої рідної України — приклад сили, мужності, звитяги й прагнення щасливого майбутнього для прийдешніх поколінь, ішла мова під час години спілкування у 7-Б класі, яку провела класний керівник Наталія ЛУКАШ. Багато людей віддали власні життя, аби інші мали можливість жити в кращому суспільстві. Такими епізодами сучасної історії є Революція Гідності та Помаранчева революція. Вони виборювали для нашої країни європейське майбутнє та відповідні йому ідеали. Учні переглянули відеоролик, пригадавши події десятирічної давнини, їх причини та наслідки. Прослухавши пісню «Пливе кача», зрозуміли, що культура на Майдані була дуже важлива. Музика об’єднувала протестувальників та підіймала бойовий дух. Це допомогло відчути атмосферу Революції та принциповість її учасників. Урок звитяги «Є нація! Хай знають всі на світі! Ми є! Народ, який піднявся з колін!» провела класний керівник 8-Б класу Вікторія КОПЕРВАС. Діти переглянули виступ Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Вони детально познайомилися з хронологією та подіями, які передували їм. Завдяки презентації та відеоматеріалам познайомилися з ключовими епізодами Революції Гідності, що змінили хід історії всієї країни. Наголосивши на важливості пам’ятати про героїв України, класний керівник запропонувала дітям створити символічні обереги для наших захисників. Це є підтвердженням того, що не міліє криниця патріотизму у наших дітей, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність.
Учитель історії Ірина ШИНГУР для десятикласників провела історичну годину «Заряджені гідністю та жагою до свободи». Одинадцятикласники, працюючи в групах, виготовляли листівки, буклети, присвячені Дню Гідності та Свободи. Заходи проходили під гаслом: «Вистояли на Майдані - переможемо у війні». Завдяки проведеним виховним годинам школярі усвідомили, що збереження людських цінностей та основ демократії є метою українського народу.