Міжнародний день миру

21 вер. 2023
З нагоди Дня миру у закладі проведено низку тематичних заходів

Ми маємо вільні крила, бо ми з України

Традиційно 21 вересня  в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити щось  дієве заради спокою на Землі. Сьогодні за мирне існування, за право жити у власній державі триває кривава боротьба . Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше закінчення бойових дій, повернення до власної домівки, зустріч з рідними та друзями, про загоєння нестерпних ран у людських душах, про світле майбутнє.

З нагоди Дня миру у закладі проведено низку тематичних заходів, завдяки яким діти дізналися історію  цього свята та значення його символу-білого голуба.  Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині». Відбувся перегляд відео презентацій та відеороликів на патріотичну тематику. Під час проведення заходів діти виготовляли листівки «Голуб миру», де написали свої побажання на крилах голубів, а саме: щоб вони мали можливість спокійно вчитися, втілювати в життя свої мрії, щоб настав спокій у їхніх родинах, щоб було мирне небо над нашою рідною Україною. Учасники заходів усвідомили, що цей день неодмінно настане, головне вірити, любити свою країну, свою націю та мову. Із задоволенням школярі взяли участь у вікторині «Україна бажає миру», вони дізналися, що 21 вересня день починається з церемонії дзвону миру в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку: звучить звернення  Генерального секретаря ООН, після цього він ударяє в дзвін, потім настає хвилина мовчання. Діти пояснювали,  як вони розуміють висловлювання відомих людей про мир. Пригадали правила поведінки під час воєнних дій. Про історію українського народу, його традиції та воєнне сьогодення говорили учні старших класів на виховних заходах «Миру в Україні – бути!», вони наголошували на тому, що українці – сильна й непереможна нація, тепер про це знає весь світ. Ми не маємо права здаватися, бо правда на нашому боці!

Завдяки проведеним заходам учні усвідомили , що мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

Учасники освітнього процесу закладу бажають усім співвітчизникам  миру, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та довгих мирних років життя.