Всеукраїнський урок з медіаграмотності

18 лют. 2022
У закладі проведено уроки з медіаграмотності онлайн

У закладі проведено Всеукраїнський урок медіаграмотності

18 лютого в закладі проведено урок медіаграмотності для 1-11 класів в режимі онлайн . Класні керівники розповіли учням про те, що ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Кожен  має усвідомити та підкорити цей потік. Усі повинні знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому інших. Медіаграмотність - один із найважливіших елементів навичок, якими можуть користуватися всі люди змалечку, для того, щоб запобігти поширенню маніпуляцій,  фейків, і щоб розвивати навички елементарної інформаційної гігієни. Під час проведення уроків діти познайомилися з видами медіа, правилами їх використання, виробляли уміння і навички відрізняти факти від фейків. Вони вивчили  правила медіаграмотності, познайомилися з найпоширенішими маніпуляціями, навчалися практично відрізняти фейкові акаунти у соціальних мережах.

Такий урок проводиться вперше по всій країні,  завдяки указу Президента і постанові уряду, які вийшли до Дня єдності, він є більш ніж символічним в час, коли інформаційні атаки фактично тривають щодня з боку Російської Федерації, і ми знаходимося в епіцентрі дезінформації, яку наш сусід постійно нав’язує. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені указом Президента від 14 лютого. Всеукраїнський урок із медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше.

Проведений урок сприяв  вихованню критичного мислення у школярів, розвитку навичок захищатися від інформаційних небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа, щоб діти змогли  самі навчитися, а іноді й підказати батькам, як користуватися інформацією.

Фотоальбом можна переглянути тут