Заходи до 35-річниці Чорнобильської катастрофи

26 квіт. 2021
У закладі відбулися заходи до 35-річниці Чорнобильської катастрофи

З нагоди 35-х роковин події найбільшої техногенної катастрофи,  з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виховання почуття гідності, гордості за свій народ та розвитку освітніх, аналітичних  компетенцій щодо подій в історії нашої держави  у закладі в умовах дистанційного навчання були проведені відповідні заходи: перегляд та обговорення відеофільмів, презентацій на тему Чорнобильської катастрофи, години спілкування онлайн, тематичні уроки, виставки тематичної літератури онлайн. Діти разом з педагогами вшанували пам'ять про тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу голубу планету від страшного атомного лиха. Учні 1-4 класів у режимі онлайн переглянули відео – презентацію «Ті, що ввійшли в полум’я» - про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації. Для 3-4 класів віртуально провели екскурсію в «Зону відчуження». Заходи супроводжувалися  відео-екскурсом «Стежками Чорнобильського лиха», завдяки якому присутні могли побачити наслідки трагедії одразу після вибуху та багато років потому. Класні керівники 5-7 класів запросили своїх вихованців до екологічного роздуму «Той квітень не забудеться ніколи», присвятивши його 35-й річниці Чорнобильської катастрофи. Розпочався захід слайд-банком історичних фактів «Чорнобиль – чорний біль України» та обговоренням подій того далекого дня, на завершення заходу  школярі взяли участь у  екологічній вікторині «Природа навколо нас». Для 8-9 класів проведено екологічний діалог «Про вплив Чорнобильської катастрофи на навколишнє середовище». Для учнів старших класів проведено годину роздумів «Чорнобильська тема» у світовому кіно, літературі та музиці» із переглядом та наступним обговоренням художніх стрічок, які висвітлюють Чорнобильські події у квітні 1986 року («Аврора», «У суботу», «Земля забуття» тощо); читання  та обговорення поетичних, літературних творів світових письменників : Івана Драча, Ліни Костенко, Бориса Олійника, Миколи Сингаївського, Леоніда Горлача, Дмитра Павличка, Володимира Яворівського, Євгена Гуцала та інших. Метою проведених заходів було донесення до свідомості учнів масштабів чорнобильської катастрофи, прищеплення любові до рідного краю, виховання почуття співчуття, критичного ставлення до історичних подій.