Науково-педагогічний експеримент "Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області"

20 вер. 2016
Розвиток інклюзивної освіти

Відповідно до наказу МОН України від 15.07.2016 №836 «Про проведення науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області», наказу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської РДА «Про відкриття наукового педагогічного експерименту щодо впровадження інклюзивної освіти на базі загальноосвітніх навчальних закладів району» школі надано статус експериментального навчального закладу щодо впровадження інклюзивної освіти на 2016-2019 роки. Основна мета дослідження – створення інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області через прозоре фінансування за принципом «гроші за дитиною», з використанням бази даних щодо дітей з особливими освітніми потребами, урахуванням послуг, які необхідні дитині, потреб у надавачах послуг та наставництві. У 2016-2017 навчальному році у школі створено інклюзивний 1-А клас. У ньому працюють вчитель початкових класів Шеремет Т.М., асистент вчителя Отрішко О.В., вчитель- дефектолог Лющанська С.В. клас нараховує 17 учнів, з них один учень з особливими освітніми потребами Мартиненко Ярослав. У закладі розроблено індивідуальну програму розвитку для учня з особливими освітніми потребами і проводиться якісне та в повному обсязі виконання рекомендації щодо педагогічного супроводу та корекційно-розвиткових занять.