11 травня відбувся мітинг до Дня Європи

11 трав. 2017
Відбувся мітинг до Дня Європи

Учні та вчителі нашої школи були присутніми на мітингу, присвяченому Дню Європи. До присутніх звернулася вчитель історії Лукаш Наталія Володимирівна.

Творчий потенціал країн Європи неосяжний! Щодня з’являються нові імена, які додаються до імен, викарбуваних на камені історії Європейського Союзу. Україна – частина Європи, країна, якою ми всі пишаємося. Наш народ сильний, мужній і головне для нас не забувати ким ми є!

Після здобуття незалежності Україна відразу стала політичним державним утворенням у європейському розкладі сил. Вона знаходиться в самому центрі європейського континенту на перетині торгових, фінансових, енергетичних та інформаційних потоків.

На сьогодні теж увага прикута до України. Відомий політолог З. Бжезинський у книзі «Велика шахівниці» визначив їй роль стратегічного геополітичного фактора на сучасному європейському просторі. У зв'язку з цим зовнішня політика України, її європейський вибір повинні будуватися як на реаліях сьогодення, так і на історичних традиціях.

Характерною рисою сучасного світового соціально-економічного розвитку є бурхлива динаміка інтеграційних процесів у світі та в Європі зокрема.

На європейському континенті таким інтеграційним угрупуванням є Європейський союз, який сьогодні об'єднує 28 країн.

Україна стала першою серед країн СНД що уклала угоду про партнерство і співробітництво з Євросоюзом. І в 2014 році Україна і Євросоюз підписали угоду про асоціацію.

Основними формами співробітництва України і Євросоюзу є технічна допомога, фінансова, торгівля, інвестиційна діяльність. 6 квітня 2017 року Європарламент проголосував за введення безвізового режиму між Україною і Євросоюзом. «За» віддав голос 521 депутат з 632. Очікується, що безвіз для України фактично може набути чинності уже на початку червня. Євроінтеграційний курс є невід'ємною складовою демократичних та економічних реформ, які відбуваються в нашій державі. Вступ до Євросоюзу сприятиме більш активному долученню нашої держави до європейських демократичних цінностей, поширенню на неї загальноєвропейської стабільності та безпеки. Євроінтеграція, Україна, Євросоюз -- важливі теми сьогодення і особливо цікаві для вас, молоді, адже саме вам жити в майбутній державі і від вас залежить якою буде ця держава.