Урок з мінної безпеки

22 бер. 2023

22 березня для учнів 1А класу активісти учнівського самоврядування Андрій Медяник та Валентина Коновалова (11Б клас) провели урок в онлайн-форматі з мінної безпеки. Проблема забруднення територій України вибухонебезпечними предметами вийшла на новий рівень загрози. Педагог – організатор Фомінова А. М. брала участь у проєкті «Освітня програма з протидії мінній небезпеці», який реалізовує БО «Українська освітня платформа» за підтримки UNICEF. Працюючи над реалізацією проєкту, Антоніна Миколаївна стала для лідерів учнівського самоврядування джерелом зрозумілої та доступної інформації про те, як вберегти своє життя та життя своїх рідних та друзів від загроз вибухонебезпечних предметів. Разом із Андрієм та Валентиною добре вивчили матеріали, опрацювали презентацію, підібрали практичні та інтерактивні завдання, підготувалися і провели заняття для першокласників.

Після знайомства і оголошення теми особливого уроку, Андрій представив помічника. Це дуже особливий пес — Патрон. Діти мали змогу переглянути мультфільм і згадали, що він справжнісінький рятувальник, бо допомагає шукати міни та вибухонебезпечні предмети, а наприкінці уроку - отримати бали  від Патрона. Андрій чітко формував установку: є безпечні предмети, які схожі на небезпечні міни, а є небезпечні міни, схожі на звичайні безпечні предмети, які дуже часто на перший погляд нам важко розрізнити, тож варто уникати місць, де може «зачаїтися небезпека». Після кожного обговорення коротко підсумовували результати спільного мозкового штурму, окремо вказавши на явні когнітивні упередження. Завершили крок позитивом, сфокусувавши увагу на названих учнями фактах, та на правильних моделях поведінки, які знають. Валентина продемонструвала ілюстрації, на яких є, якщо уважно придивитися, небезпечні предмети або ж зруйнований бойовими діями будинок. Першокласники ділилися враженнями, вказували на місця, які є безпечними і чи можна там самостійно гуляти? Для того, щоб прогулянка з псом Патроном пройшла якнайкраще, і всі учасники заняття змогли вберегти себе, своїх рідних та друзів, разом опанували чотири суперздібності.

Суперздібність 1. Будь уважний!

Суперздібність 2. Не підходь !

Суперздібність 3. Не чіпай !

Суперздібність 4. Поклич дорослого та телефонуй 101.

Під час проведення руханки, школярі разом із Патрончиком весело танцювали та вголос проговорювали 4 правила, які вивчили. Після перегляду мультфільму «Лісовий скарб», Валентина на прикладі героїв - хлопчика і котика Шкоди звернула увагу учнів на те, що в місцях, де велись бойові дії, міни можуть лежати на землі або ховатися під піском, ґрунтом, навіть під водою та у траві, поміж гілок чи листя, у покинутих будівлях, зруйнованих авто, блок-постах і що навіть із часом вони не руйнуються та не іржавіють, а тому продовжують нести небезпеку. Хлопчики та дівчатка обговорювали свої відповіді.

Андрій, демонструючи картинки з дитячими іграшками, книгами, цукерками наголосив, що міни можуть ховатися в найнесподіваніших місцях або маскуватися за якимись знайомими всім предметами. Діти не просто називали, а ще й аргументували свою думку. Наступний крок, де пес Патрон розповідав про те, як маркують небезпечні місця, про знаки вибухонебезпечної території, такі як червоний трикутник і квадрат з написом «обережно, міни», палицю з біло-червоною стрічкою та саморобний напис «МІНИ». Коротко підсумували вивчене і отримали найвищі бали від песика.

Дякуємо Андрію та Валентині, які із високою відповідальністю, старанністю,  креативністю та вмінням толерантно, ввічливо спілкувалися з молодшими друзями досягли поставленої мети та очікуваних результатів. Крок за кроком у доступній, ігровій формі пройшли серйозне навчання. Старшокласники мотивували молодших друзів надалі розвивати свої суперздібності, а ще розказати про них своїм друзям та дорослим. Також заохотили дітей скачати стікери з Патроном та подивитись мультики «Безпечні канікули про котика Шкоду та його господарів». У молодшому шкільному віці діти розпочинають процес логічного пізнання світу та визначення свого місця в ньому. Такі виховні заходи допомагають школярам краще розуміти поняття, застосовувати логіку та починати приймати рішення на основі попереднього досвіду й отриманих знань.

Фотографії можна переглянути тут