Урок з мінної безпеки

12 бер. 2023
У закладі було проведено серію уроків з мінної безпеки

Педагоги комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Престиж» Гуляйпільської міської ради  беруть участь у проєкті «Освітня програма з протидії мінній небезпеці», який реалізовує БО «Українська освітня платформа» за підтримки UNICEF.

Проблема забруднення територій нашої держави вибухонебезпечними предметами вийшла на новий рівень загрози з початком повномасштабної війни в 2022/2023 роках. Тепер вулиці, узбіччя, ліси, поля, річки, озера в тих місцях, де велися активні бойові дії, є потенційно небезпечними та щодня загрожують мешканцям міст і селищ України.

Про те, як вберегти своє життя та життя своїх рідних і друзів від загроз вибухонебезпечних предметів, розповіла учням старшої ланки заступник директора з виховної роботи Стасик Людмила Іванівна на онлайн-уроці. Під час підготовки та проведення уроку педагог використовувала матеріали  посібника розробленого Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в рамках проєкту популяризації теми мінної просвіти за підтримки Міністерства освіти й науки України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України «Як розповідати школярам про мінну безпеку». Було проведено вхідне-вихідне оцінювання знань учнів з теми мінної безпеки. Школярі мали можливість активно включатися в роботу, відповідати на запитання, взаємодіяти один з одним, використовуючи презентацію. Гарними допоміжними матеріалами на уроці були мультфільми та відео, створені ЮНІСЕФ. Мова йшла про те, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про небезпеку та які правила безпечної поведінки потрібно вжити, якщо побачив міну чи боєприпас. Учитель наголосила: противник, залишаючи окуповану територію,  підкидає багато замаскованих вибухонебезпечних предметів ( іграшки, предмети побуту), тому не слід чіпати незнайомі речі, а треба звернутися до фахівців ДСНС. Пояснення про типи вибухонебезпечних предметів було  через реальні зображення та їх розташування в довкіллі, а принцип дії ВНП ілюструвався відповідними схемами, пам’ятаючи про те, що одна із ознак підліткового віку – схильність до ризикованих дій, тому дітям було запропоновано обговорити це у форматі «як би ти пояснив другові – навіщо це знати». Учитель наголосила, що серед попереджувальних знаків, окрім основних, можуть бути  саморобні, наприклад, купи каміння, перехрещені палиці. Вона пояснила поняття розмінування та пов’язані з ним особливості.

Учасники заходу отримали знання: про основні типи ВНП та особливості, що допомагають їх розпізнати; локації, в яких можна натрапити на небезпеку та як їх уникнути; знаки, що позначають заміновані території; засвоїли правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів (бути уважним, не підходити, не чіпати, телефонувати 101).Завершуючи урок педагог рекомендувала дітям поширювати інформацію про мінну безпеку серед рідних, знайомих та друзів.

Проведений захід допоміг дітям розпізнавати вибухонебезпечні предмети, відрізняти попереджувальні знаки, засвоїти правила мінної безпеки та дотримуватися їх. Завдяки участі у відеоуроці учні усвідомили, що в нинішній час дуже важливо дбати про здоров’я  і не  наражати себе та оточуючих на небезпеку. Дітям  було запропоновано повторно переглянути відеоурок усією родиною для ознайомлення з важливою інформацією. Засвоєні важливі правила безпеки дозволяють мінімізувати ризики та вберегти фізичне та психічне здоров'я українців.

Фото можна переглянути тут.