Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни

19 лют. 2023
Заходи до Революції гідності

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем. День Героїв Небесної Сотні – це вшанування відважних людей, які своїми щирими прагненнями до кращого майбутнього, силою духу, незламним патріотизмом і ціною власного життя змінили хід історії нашої держави.

Низку заходів проведено в закладі, присвячених подіям Революції Гідності. Історичний хроноскоп «Пам’ятай – ти нащадок Героїв!» провели класні керівники Смола Л.І., Єна Н.В. для учнів початкової ланки. Учасники заходів відновили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в 2013-2014 роках, згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, переглянули відеосюжети про ті трагічні події, спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

Затамувавши подих, школярі 5-8 класів переглянули відеоролик «Зима. Пам’яті героїв Небесної Сотні присвячується» та презентацію «Небесна Сотня – Герої нашого часу». Діти дізналися, що тоді почались масові протести проти політики тодішньої влади, яка відмовилася від європейської інтеграції. Під час Революції Гідності відбулися зміна влади та втеча за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито протестувальників та міліціонерів.

Дев’ятикласники під час онлайн диспуту «Обірвана кулею мрія», який провела асистент учителя Возна Н.М., говорили про те, що Україна - країна хоробрих і вільних героїв, що дев'ять років тому під час Революції Гідності, ризикуючи своїм життям, захистили європейський вибір нашої держави. Це звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла».

Учні 9-11 класів разом з учителем історії Шингур І.О. розглянули хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014 (з 18 по 20), коли відходили у вічність українці, віддаючи власні безцінні життя заради нової омріяної України. Переглянувши фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи», вони поділилися враженнями, емоціями, зробили певні висновки: по-перше, не можна бути байдужим, бо байдужість вбиває найбільше; по-друге, не мовчати, коли потрібно говорити, коли несправедливість поруч (у класі, вдома тощо); по-третє, твердження «я маленька людина, від мене нічого не залежить» -  неправильне, навіть якщо я маленька людина, я можу зробити багато; по-четверте, ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас. Також школярі зрозуміли, що пам'ять про жертовність, героїзм і патріотизм Героїв Небесної Сотні додає нам наразі сил і впевненості в боротьбі з країною-агресоркою — росією.

Проведені заходи сприяли переосмисленню школярами подій Революції Гідності. Актуалізувати їх і дали змогу зрозуміти, що насправді подвиг Героїв Небесної Сотні мобілізував українське суспільство і допоміг підготувати українську армію до війни у 2014 році, допоміг зробити нас сильними інформаційно, духовно, морально – на всіх рівнях.

Фото можна переглянути тут