Ще один відкритий урок у закладі

7 груд. 2022
Вчитель Мордик В.О. провела відкритий урок

Вісник атестації

Урок математики «Пропорції. Розв’язування задач»

6 грудня 2022 року в   комунальному закладі «Опорний заклад загальної середньої освіти «Престиж» Гуляйпільської міської ради  учитель вищої кваліфікаційної категорії Віта Олександрівна Мордик провела  відкритий урок з математики  в 6-Б класі на тему   «Пропорції. Розв’язування задач».

Урок було проведено дистанційно з використанням інтерактивних засобів навчання: віртуальної    дошки  Google Jamboard, на якій вчителем заздалегідь було створено  заготовки до уроку, що дозволило як  демонструвати ключову інформацію під час уроку, так і реалізувати  процес формування вмінь та навичок учнів   щодо мети уроку, а також організувати індивідуальну роботу учнів на уроці;  LearningАpps   - платформа для створення тренувальних вправ,   спрямованих на  формувальне оцінювання та відпрацювання практичних навичок учнів,  OnlineTestpad– багатофункціональний сервіс для проведення  тестування різних рівнів складності.

Урок було проведено у формі гри «Пропорція на кухні: смачний обід». Під час уроку діти активно працювали: розгадували кросворд, який допоміг повторити основні поняття теми, вміло виправляли помилки у рецептах, розраховували кількість продуктів, необхідних для приготування суто української страви – борщу, а також салатів та десертів, у ході розв’язування задач ознайомилися із легендою виникнення торта «Наполеон». Так учні вчилися аналізувати відповіді однокласників, шукати  та виправляти помилки, коригувати власні знання та навички, грамотно висловлювати свою думку, аргументувати її, цивілізовано спілкуватися

При підготовці до уроку окремі діти отримали додаткове завдання: створити спільну презентацію «З історії вивчення пропорцій»,  під час виконання якого вчилися  шукати нову інформацію, аналізувати її, відбирати та продемонстрували  вміння  спілкуватися, вирішувати та узгоджувати проблемні питання, прислухатися до думки іншої людини, а також продемонстрували вміння презентувати результат  роботи своєї команди.

Під час уроку діти вміло вирішували поставлені перед ними завдання, демонстрували результат своєї роботи на дошці, допомагали, коригували відповіді однокласників, підтримували один одного. У той же час, діти переконалися у практичній значущості теми, яку вивчали, з’ясували цінність володіння вміннями розв’язувати задачі на пропорції.

Урок пройшов жваво і цікаво, у доброзичливій атмосфері, був інформаційно й емоційно насиченим,  залишивши у всіх учасників позитивні емоції від ділового спілкування у колективі  і ситуації успіху, створеній на уроці вчителем.  Урок став  для учнів черговим мотивом оволодіння новими знаннями та навичками, що знадобляться у житті.

Фото можна переглянути тут