Уроки з безпеки дорожнього руху

18 лист. 2022

Уроки з безпеки дорожнього руху

З 14 по 20 листопада 2022 року в Україні пройшов 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху, який покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах і пошуку шляхів їх подолання. З метою формування свідомого ставлення юного покоління до свого життя і здоров’я, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, узагальнення й удосконалення знань з безпеки дорожнього  руху 18.11. 2022 року класними керівниками закладу був проведений Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» в межах національного проєкту «Безпечна країна». В роботі з учнями були використані різноманітні форми роботи: ігрові, тренінгові технології, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів. Класні керівники використовували сучасні форми та методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню в них інтересу до вивчення правил дорожнього руху. Змістовно пройшли позакласні виховні заходи, проведені класними керівниками. Пізнавальним та цікавим був захід, проведений класним керівником Кукурудзяк Т.П., яка у 1- Б класі запропонувала дітям інформаційну хвилинку «Безпека на дорозі - безпека життя». Першокласники ознайомилися з групою дорожніх знаків. Також згадали про основні правила поводження на дорозі. Розгадували цікаві загадки та кросворди, пограли в ігри «Червоний, жовтий, зелений» та «Не плутай сторони», переглянули мультфільм «Уроки тітоньки Сови» з теми безпеки дорожнього руху та отримали онлайн - нагороди у вигляді  світлофора. Класний керівник 2 – Б класу Шокотко В.П. провела годину спілкування «Як безпечно перейти дорогу». Під час проведення виховного заходу діти визначили, що кращий спосіб зберегти своє життя на дорогах – дотримуватися правил дорожнього руху. Вони познайомилися з одинадцятьма проілюстрованими правилами , яких треба дотримуватися, попрацювали з сюжетними картинками, пригадали дорожні знаки, виконали інтерактивну вправу по розподілу дорожніх знаків на групи, згадали дорожню розмітку.  Потім із задоволенням відгадували загадки з правил дорожнього руху. В кінці веселий Світлофорчик подарував їм вірш – пам’ятку про безпечну поведінку на дорозі. Учні 3-Б класу разом з учителем Мосейко А.О.  на виховній годині «Безпека дорожнього руху»  повторили правила для пішоходів в осінньо-зимовий період, переглянули відповідні відео та презентацію. Діти пропонували власні варіанти, як зробити себе помітнішими в темну пору доби. Класний керівник 5-В класу Мордик В.О. під час проведення заходу використовувала відеоматеріали, що стосуються різних аспектів безпеки  дітей на дорозі: правила  поведінки  на  вулицях  і  дорогах в умовах воєнного стану,  на  залізниці,  правила використання  світлоповертальних  елементів,  техніка  надання  домедичної допомоги постраждалим в ДТП. У 5-х класах вчитель основ здоров’я Авраменко Д.В. провела уроки на тему «Безпека на дорозі», на яких учні обговорили основні правила поведінки на вулиці та дійшли висновку, що знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки. Під час проведення заходів класні керівники 6-11 класів разом з учнями повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати їх в певних життєвих ситуаціях. Вони провели вправу «Як стати помітним у темряві», ознайомили школярів з правилами мінної безпеки, виконували вправи на подолання страху та психологічне розвантаження.

Вся робота педагогічного колективу протягом Тижня безпеки дорожнього руху була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму. Школярі усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на  вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!

Фото иожна переглянути тут