Найбільший урок у світі

13 лист. 2022

11 листопада для здобувачів освіти п’ятих класів учениця одинадцятого класу нашого закладу Коновалова Валентина провела «Найбільший урок у світі». «Найбільший урок у світі» - це Всесвітня ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що має на меті провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із Глобальними Цілями сталого розвитку. Саме на цьому уроці кожен учасник може дізнатися сам і навчитися допомагати іншим дізнаватися про глобальні проблеми та цілі сталого розвитку, мотивувати, бути активними та свідомими, брати на себе відповідальність.

Валентина – яскравий, активний лідер учнівського самоврядування, провела масштабний захід у форматі онлайн із використанням інноваційних та інтерактивних методів. Під час проведення уроку здобувачі освіти ознайомилися із поняттям та важливістю сталого розвитку та  Глобальними Цілями розвитку. Школярі детально розібрали поняття прав людини, прав дитини. Дізналися більше про значення організації та результати роботи ООН та ЮНІСЕФ. Під час заходу дітям продемонстрували зв'язок Конвенції ООН із Глобальними Цілями розвитку. Володіючи аудиторією, Валентина закликала бути толерантними, поважати думку інших, не виправляти товаришів у випадку не погодження. Тема досить серйозна, діти неодноразово розглядали її на виховних годинах, на уроках. Але тут учасники були відвертими, активними, емоційними, відчуваючи, що урок проводить теж учениця, яка трішки старша. Легко, змістовно, цікаво та корисно пройшов урок.  Виконуючи різні вправи та завдання дійшли висновку, що кожен має усвідомити цінність життя, цінність кожної його миті, знайти своє місце і призначення.

Захід було проведено у рамках шкільного проєкту «Наблизимо Перемогу разом». Проєкт спрямований на підтримку ініціатив здобувачів освіти, формування їх лідерської позиції, почуття громадянськості, патріотизму та любові до міста, громади, країни, відповідальності за все, що відбувається в Україні та світі. У цьому навчальному році робота учнівського самоврядування набула якісно нового характеру, але роль її лишилася незмінною. Найактивніші учасники організовують позакласні заходи в режимі онлайн. У школярів відкриваються нові можливості та таланти, вони демонструють свої компетентності в ІТ – технологіях, монтуванні та створенні тематичних відео. Лідери, що живуть під гаслом:  «Ми – нація! Ми – на своїй землі! Ми – у власній державі!», дійшли висновку, що будь - яка дія в команді потребує участі не лише його самого, але й інших людей. Лідер не може рухатися вперед, якщо ніхто не буде йти за ним. Але він так само не зможе рухатися, якщо сам не стане послідовником тих, з ким йому по дорозі.

Фото та відео можна переглянути тут