Заходи до Дня захисників і захисниць України

16 жовт. 2022
У закладі пройшли заходи до Заходи до Дня захисників і захисниць України

За землю рідну, за Вітчизну вони на захисті стояли і стоять

«Боролись! Боремось! Поборемо!» під таким гаслом 14 жовтня у закладі проведено виховні години до Дня захисників та захисниць України, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, 80-річчя створення Української повстанської армії. Інформаційне наповнення заходів було спрямоване на віддання шани незламності духу представників усіх поколінь, які здобули та  відстоювали незалежність України, мужності та героїзму воїнів Збройних сил України та інших силових відомств, ветеранів, добровольців, волонтерів, які сьогодні захищають суверенітет та територіальну цілісність України у боротьбі проти збройної агресії російської федерації, вшанування військових традицій та звитяг українського народу.

Проводячи виховні заходи класні керівники наголошували на тому, що сьогодні ми вшановуємо тих, хто боронив та боронить честь рідної землі, свободу і незалежність Батьківщини, мужньо нищить ненависного ворога.   Ми вклоняємося подвигу тих, хто віддав своє життя в ім’я свободи України, мужньо захищаючи рідну землю, їхній відданості українському народові, незламній силі волі та героїзму. І нині Пресвята Богородиця оберігає українських захисників, чоловіків та жінок, які, так само, як наші пращури, стоять на захисті рідної землі.

Під час проведення години національної гідності «Життя – Україні, честь – нікому!» для школярів початкової ланки класоводи запропонували переглянути відеоматеріали, які висвітлюють історичне минуле та героїчне сьогодення України. Школярі читали патріотичні вірші, переглянули мультимедійну презентацію «Їх імена землі моєї рідної окраса», здійснили історичну онлайн-подорож «Козацькій славі жити у віках». На завершення усі виконали пісню «Ой, у лузі червона калина». Для середньої ланки  проведено історичний мікс «Моя Україна - колиска козацької звитяги», під час якого школярі дізнавалися  багато цікавої інформації про виникнення козацтва, побут та звичаї запоріжців, військові традиції. Діти малювали малюнки,  виготовляли янголів-оберегів з листівкою-побажанням: «Повертайся живим!» для захисників та захисниць України, взяли участь у онлайн-вікторині «Козацькими дорогами». Класні керівники 5-х класів запропонували своїм учням намалювати привітальні листівки до свята, а діти радо відгукнулись із різних куточків України, Польщі, Німеччини, Словакії. Щирі слова подяки та побажання сьогодні отримали наші захисники від п’ятикласників. До цієї ініціативи долучились працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області і додали до дитячих привітань смаколиків для воїнів. Учні старших класів організувати виставку найвідоміших сучасних мемів про війну та наших відважних героїв. Створили тематичну онлайн-скриньку «Герої. Натхнення», де зібрали й продемонстрували твори мистецтва, що були створені під впливом подвигів наших захисників. Історичний екскурс «УПА – сила нескореного духу» був присвячений 80- річниці створення    Української  Повстанської Армії. Учні дізналися про створення УПА, якою керували досвідчені й інтелігентні люди, про їх вагомий внесок у визвольну боротьбу українського народу.

Діти усвідомили, що їхня любов до України, народна повага і підтримка надають всім захисникам нашої держави сили у благородній справі служіння Батьківщині, встановлення миру та спокою на рідній землі. Проведені заходи не залишили байдужими школярів, змусивши ще раз замислитись  і про цінність людського життя, і про необхідність України боротися за свої кордони, за своє існування як держави.

Фото можна переглянути тут