ІІІ Міжнародний урок доброти

8 жовт. 2022

З метою покращення психологічного стану у дітей в час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварин та відповідно до статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» за ініціативи БО «БФ «Щаслива лапа» наш заклад традиційно долучився 3-7 жовтня 2022 року до проведення «ІІІ Міжнародного уроку доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин, присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин, який відзначається 4 жовтня. Заходи  були проведені в онлайн- форматі. Педагоги  із задоволенням відгукнулися на  ідею проведення уроків доброти. Заняття були проведені в цікавій ігровій формі.

Учням 1-А класу класовод Юлія МИХАЙЛЕНКО продемонструвала повчальні відеоматеріали «Дивна історія» та «Джавеліна». Діти були дуже зворушені, бо спочатку тваринки страждали від жорстокого поводження господарів. Але добро перемагає і улюбленців знайшли добрі люди. Учні розповідали, як треба доглядати за тваринками, чим можна допомогти безпритульним, ділилися своїми історіями про гуманне ставлення до тваринок. В ході уроку відповідали на запитання вікторини та виконували інтерактивні вправи. У 1 - Б класі класовод Тетяна КУКУРУДЗЯК  переглянула разом з дітьми та обговорила  мультфільм «Забери мене з собою». Залюбки першокласники пограли в гру та створили асоціативний кущ «Добро». Насамкінець прослухали казку про добро і зло та обговорили її разом із вчителем. У 2 – Б Валентина ШОКОТКО  під час проведення уроку доброти запропонувала дітям переглянути презентацію та прослухати розповідь про відповідальне ставлення до «братів наших менших». Учасники заходу познайомилися з правилами догляду за тваринами, усвідомивши, що жива істота не може бути подарунком чи іграшкою. А потім поговорили про відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, а у щоденнику вражень діти зобразити своїх улюбленців. Учні 3-Б класу разом з класоводом Оленою МОСЕЙКО під час уроку доброти розмірковували як допомогти безпритульним тваринам у цей нелегкий час. Намалювали малюнки тварин, що потребують допомоги. Наталія ЄНА в 4-А класі продемонструвала презентацію про гуманне ставлення до тварин. Наприкінці дітям було запропоновано намалювати свого домашнього улюбленця. На наступному уроці всі  показували свої малюнки, розповідаючи про улюблених домашніх тварин. Віта МОРДИК з учнями 5-В класу  говорила про відповідальне ставлення людини до тварин, про необхідність допомоги бездомним тваринам з боку людини, про неприйняття знущання над тваринами та жорстокого ставлення до них. Діти розповідали про своїх домашніх улюблених тварин, переглянули цікаві відео з участю тварин про любов до братів наших менших.

Для учнів середньої та старшої ланки вчитель біології Дар’я АВРАМЕНКО провела серію уроків доброти, використовуючи різні форми роботи: пізнавальні вікторини про тварин, виставки малюнків плакатів домашніх улюбленців, відеопрезентації  добрих справ, перегляд та  обговорення відеороликів про гуманне ставлення до тварин, розважальні веб – квести, інформаційні хвилинки «Хвостата вікторина». Беручи участь у заходах, учні мали змогу згадати про особливості догляду за тваринами,  пригадати правила поведінки з безпритульними собаками та котами, обговорити як допомогти тим, які потрапили в складні ситуації.

Зважаючи на складні часи для нашої країни та виклики, що поставила перед українцями війна, нашим дітям як ніколи потрібні душевний спокій, підтримка та позитивні емоції. Всі ці емоції  подарували їм вже знайомі та очікувані багатьма уроки доброти, присвячені братам нашим меншим. Показовим прикладом такого впливу на школярів є їх захоплення псом-героєм нашої країни – Патроном. Чотирилапим символом відданості та незламності нашої країни. Проте Уроки доброти не лише є антистресовими, а й  дарують школярам відчуття єдності у площині добра, виховують одні з головних людських якостей – добро, відповідальність, гуманність та альтруїзм. Саме ті якості, які відрізняють цивілізоване суспільство від суспільства невігластва та дикунства.

Фото можна переглянути тут