Заходи у закладі

23 вер. 2022
У закладі проведено заходи до Дня партизанської слави

22 вересня День партизанської слави відзначається у всіх регіонах України, як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті всіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, котрі не шкодували життя заради перемоги над ненависним ворогом. Із метою вшанування подвигу партизан і підпільників у роки Другої світової війни та на даному етапі учні та вчителі закладу долучилися до проведення заходів. Завдяки переглянутим відеоматеріалам «Народні месники» школярі дізналися про партизанські  загони, що  діяли на території України  та про внесок партизанського руху в загальну перемогу над нацистами. Дітям було запропоновано віртуальну екскурсію історичними музеями, інформаційні хвилини «Полум’я партизанської війни. Учні 10-11 класів провели історико – літературне дослідження «Невідома війна: партизанський рух на Україні». Особливу увагу було приділено питанню партизанської війни у наш час. Через сто років південь України знову сколихнув потужний повстанський рух, зрештою і ворог не змінився – все ті ж росіяни, що прагнуть знищити українську державність. Іншими стали методи боротьби, збору інформації та завдяки сучасним технологіям – комунікація, адже роль зв'язкових зараз виконують смартфони. Життя сучасних партизанів мало чим відрізняється від побуту співгромадян: вони ходять на роботу, ведуть цілком нормальний, цивільний спосіб життя. Лише час від часу, зазвичай у вечірню пору доби, виконують певні завдання. Сьогодні ССО координує дії як своїх спеціально навчених бійців для виконання складних операцій, так і місцевих партизанів – патріотично налаштованих мешканців окупованих територій, які допомагають знищувати російських військових і колаборантів. Усі, хто бере участь у підпільній боротьбі, є учасниками руху опору. У цій війні партизани мають два головних завдання: розвідка і збір достовірних даних про пересування окупантів і розташування їхніх складів і казарм, а також – знищення колаборантів. Обидва завдання сучасним партизанам, як виявилось, цілком під силу. Окрім того, не варто забувати про існування чат-боту єВорог», де можна повідомити інформацію про місце перебування росіян, їхню техніку тощо. Це допоможе партизанам та бійцям ЗСУ наблизити перемогу. Проведені заходи були цікавим та пізнавальним. Важливо, що пам’ять є стрижнем, що єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного із нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної  любові до рідної землі.

Посилання на проєкти учнів до заходу

Фотозвіт можна переглянути тут