Заходи у закладі

25 вер. 2022
У закладі проведено заходи до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності у закладі були проведені уроки пам’яті «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства», на уроках історії проведено інформаційні хвилинки «Трагедія і біль українського народу». Проводячи виховні заходи, класні використовували матеріали та мультимедійні презентації, підготовлені вчителем історії Іриною ШИНГУР. Класні керівники наголошували на тому, що у ХХІ столітті геноцид знову прийшов на українську землю. Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для сучасної України. Російськими варварами були обстріляні єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр. Жорстокі масові вбивства людей рашистами, вчинювані ними фізичні й моральні тортури, намагання спалити тіла, щоб приховати свої злочини, як свого часу, відчуваючи наближення поразки, робили нацисти. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл знає усе людство. Світове співтовариство має пам’ятати: мир, безпека й рівновага у Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде належно покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр української землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам’ятка будуть свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.

Пізнавальними та змістовними були проведені заходи класними керівниками: Іриною ШИНГУР, Наталією ЛУКАШ, Ніною КРУТІНЬ, Аллою ВЕРЕМІЙЧЕНКО, Любов’ю ГУРОЮ, Олександрою КУКУРУДЗЯК, Вітою МОРДИК, Ларисою ОЛЬХОВОЮ, Лілією СМОЛОЮ, Тетяною ПЛІС, Оленою МОСЕЙКО. З учнями 11-х класів класні керівники Ніна КРУТІНЬ та Алла ВЕРЕМІЙЧЕНКО на виховних годинах онлайн переглянули і обговорили відеоролики про сучасних партизан, про трагедію Бабиного Яру. Учні зробили висновок, що історію ми не повинні забувати.  Сьогодні, на жаль, ллється кров мирних жителів і військових, стогне від ран українська земля, але віримо, що за все ворогу прийдеться заплатити, наш народ не перемогти. У 6-В класі класний керівник Олександра КУКУРУДЗЯК провела виховна годину-реквієм, приурочену до 81-ої роковини трагедії Бабиного Яру. Метою заходу було розкрити шестикласникам суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми — найвищі  цінності на землі та виховувати почуття патріотизму й національної свідомості. У 2-В класі класовод Лариса ОЛЬХОВА провела виховний захід «Ми хочемо миру», який був присвячений Дню миру в Україні. Також учитель розповіла учням про партизан, трагедію Бабиного Яру, обговорили переглянуті відео. Учні читали вірші про Україну, рідний край, рідне місто, воїнів, які захищають Батьківщину та намалювали малюнки для наших захисників. У 3-В класі класовод Тетяна ПЛІС провела виховну годину до Дня миру. На уроці учні ознайомилися з ідеєю Дня миру, діти розповідали про символ миру, розгадували ребуси, відгадували загадки, переглядали відео про трагедію Бабиного Яру. А насамкінець з паперу зробили оригамі Голуба миру. У 3-Б класі пройшла виховна година, на якій діти разом з класоводом Оленою МОСЕЙКО познайомились із поняттям «сучасні партизани» та дізналися про трагічні події у Бабиному Яру. Долучились до відзначення Дня миру, висловлювали свої побажання та ділилися мріями як будуть жити у післявоєнний період.

Фотозвіт до заходу

Посилання на проєкти учнів до заходу