Ділимося радісною новиною!

8 вер. 2022
Наш заклад пройшов конкурсний відбір на участь в програмі «Школа вільна від насильства», в рамках проєкту «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда Україна».

Педагоги-тренери закладу пройдуть навчання по впровадженню відновного підходу, вирішення конфліктів мирним шляхом та створення безнасильницького освітнього середовища. А потім надаватимуть  методичну підтримку класним керівникам при проведенні заходів для дітей та батьків.

Формування соціальних та громадянських компетентностей сприяє побудові освітнього процесу на засадах відновного підходу в освіті. Це системний підхід до вирішення конфліктних ситуацій, який передбачає відновлення порушених конфліктом соціально-психологічного стану, зв’язків та відносин у житті його учасників та їхнього соціального оточення; виправлення спричиненої конфліктом шкоди. Відновлювана шкільна культура приводить до позитивних змін у шкільному співтоваристві: збільшує  залученість учнів до шкільного життя та підвищує їхню загальну успішність. Створення відновлюваної культури – це спільний шлях усього колективу: спочатку починає кожен з себе,  після чого – всі разом опановують новий погляд на відносини і формують навички їх побудови. Саме в навчальному закладі діти отримують приклад того, як спілкуватися один з одним, як вирішувати проблеми та відновлювати стосунки. Участь у програмі «Школа вільна від насильства» сприятиме створенню в закладі комфортного та безпечного освітнього середовища; набуттю учнями досвіду вирішення конфліктних ситуацій мирним шляхом і покращенню атмосфери в колективі; підвищенню культури спілкування; впливу на зменшення кількості правопорушень.