У закладі проведено перші уроки

2 вер. 2022
У закладі проведено уроки на тему: «Ми українці: честь і слава незламним!»

Новий 2022/2023 навчальний рік розпочинається в умовах війни, у часи, коли Україна вистояла у протистоянні з однією з найпотужніших армій світу, заплативши за це тисячами людських життів, тимчасово втративши частину своєї території. Перший урок у цьому начальному році був проведений 1 вересня  2022 року класними керівниками 1-11 класів нашого закладу і присвячений відважним захисникам та захисницям, які кують перемогу на фронті та людям, що роблять усе для перемоги в тилу.

У дистанційному форматі святкували «Перший дзвінок» наші любі першокласники. Учні 1-А класу разом з класним керівником Михайленко Ю. М. в ході дистанційного онлайн - свята розповіли про себе, пограли в гру «Навіщо я прийшов до школи?», виконали руханку «Ми першокласники», переглянули навчальне відео «Ми українці. Честь і слава незламним», пригадали державні та народні символи, поговорили про воєнну ситуацію в нашій країні, про захисників України, відгадували українські народні загадки, співали українські пісні. У 3-Б класі всі діти активно працювали з класним керівником Мосейко А.О., вони висловлювали власні думки щодо подій у нашій країні, малювали малюнки й читали вірші про мужніх захисників рідної землі, зобразили «голуба миру», а на завершення вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у цій жахливій війні.

Під час проведення уроків учасники освітнього процесу 5-8 класів говорили про те,  що ж таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими були, є і мають стати українці, щоб ні у кого ніколи не виникало бажання нав’язувати українцям, як їм жити, з ким дружити, якою мовою говорити і куди рухатися у розвитку своєї суверенної незалежної держави. Учні 5-В класу разом з класним керівником Мордик В.О. говорили про повномасштабне вторгненням російської армії на територію України та новий етап російсько-української війни, протистояння українського народу одній з найпотужніших армій світу, патріотизм та незламність українського народу, людські жертви у ході війни. На уроці діти вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання (о 9.00 загальнонаціональна хвилина мовчання), заочно подорожували  вулицями рідного міста , переглядаючи довоєнні фото, говорили про роль кожного українця на шляху до перемоги, зокрема, про важливість навчання дітей, їх відповідальність за майбутнє нашої держави. Також під час виховної години діти переглянули відеоролик, де  повторили правила поведінки під час повітряної тривоги у школі та вдома, поновили свої знання про те, що треба покласти до «валізи безпеки». Також діти отримали покликання для самостійного перегляду Всеукраїнського уроку «Повертаюся до навчання».

Український народ опинився перед вибором: перемога або смерть. Саме це  було предметом обговорення під час проведення уроків в старших класах. Учні усвідомили, що Україна вистояла завдяки героїзму. Це героїзм Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонників, формувань територіальної оборони, добровольчих формувань, які з перших хвилин ціною власних життів стримували і нині стримують натиск ворога. Педагоги й діти наводили приклади  історій наших земляків та окремих підрозділів.

Мова йшла про те, що єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства виявляється в кількох площинах: волонтерський рух (технічна, фінансова, медична, гуманітарна допомога військовим і цивільним); єдність політичних сил (здатність поставити загальнодержавні інтереси вище партійних, позбавлення політичного впливу проросійських сил); допомога і надання прихистку мешканцям з окупованих територій та місць бойових дій. Класні керівники звернули увагу на те, що війна має цивілізаційний вимір, позаяк йдеться про захист демократичних цінностей Західного світу, збереження встановленої після Другої світової війни системи міжнародного права й устрою Європи. Доктрина «русского міра» поставила під загрозу безпеку низки європейських держав. Тому демократичними країнами війна була сприйнята саме як війна проти демократії в цілому. Це зумовило їх активну військову, фінансову, гуманітарну підтримку. У 9-Б класний керівник Гура Л.І. розпочала урок рядками  вірша  Галини Доннік «Задумався вересень на роздоріжжі..» Школярі згадували про свої переживання, евакуацію з рідного міста, життя за кордоном, ділилися своїми планами на майбутнє. У всіх одна мрія - Перемога і найскоріше повернення до свого містечка та рідної школи. Для нашої країни війна стала справжньою народною війною за незалежність і суверенітет. Ми всі  разом, кожен на своєму місці, наближаємо Перемогу. Учні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання, переглянули   відеоролик та презентацію «Ми українці: честь і слава незламним».

Готуючись до проведення першого уроку вчителі  спирались на особистий досвід учнів\учениць, використовували хроніки війни, розповіді учасників/учасниць, відеоролики, сучасні патріотичні пісні.

Починається новий навчальний рік. Адміністрація та педагоги закладу бажають усім дітям, щоб їх попереду чекали нові пізнання, успіх і везіння. А всім учасникам освітнього процесу - миру, добробуту, злагоди та швидкої ПЕРЕМОГИ над ворогом.

Фотозвіт можна переглянути тут