Заходи до Дня прав людини

15 груд. 2021
Учні та педагоги закладу долучились до проведення Всеукраїнського тижня права.

Учні та педагоги закладу долучились до проведення Всеукраїнського тижня права. Класними  керівниками 1-11 класів були проведені виховні години «Права дитини – права людини», «Закон обов’язковий для всіх», «Я – громадянин правової держави», «Права і обов’язки громадян України». В ході проведення виховних заходів школярі дізналися про історію виникнення тижня права, обов’язки та права громадян; поняття «булінг», його види, дії людини, якщо вона  стала свідком  булінгу або жертвою, що робити, якщо дитина – агресор. Для 5-7 класів був проведений відкритий мікрофон «Світ проти насильства», під час якого діти дізналися що таке насильство, його види, як запобігти та протистояти насильству, куди звертатися за допомогою у випадку його проявів. Відбувся діалог та обмін думками про права і обов’язки дітей, який супроводжувався демонстрацією соціальних роликів на актуальну тему.

Підлітки 8-9 класів мали можливість поспілкуватися з представником правоохоронних органів Дерев’янко А.В., задати актуальні питання, дискутували, відповідали на запитання правової вікторини.  Поліцейська розповіла учням про заснування Дня прав людини, про символи Тижня права та про те, що кожна людина повинна мати права і свободи. Вона познайомила учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження. Учні  усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

Учитель правознавства Лукаш Н.В. організувала для учнів 1-4 класів правовий лекторій «Права та обов’язки громадян України». Бібліотекар Трошина Г.М. презентувала виставку літератури  «Шляхами правових знань».

Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права. Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в дітей правові знання, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.