Заходи до Дня Соборності України

25 січ. 2021
У закладі пройшла низка заходів до Дня Собрності України

В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. 22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.  З нагоди цієї важливої історичної дати у закладі в режимі онлайн проходили пізнавальні заходи з метою відродження паростків духовності, пробудження у здобувачів освіти зацікавленості  до поглибленого вивчення iсторiї  та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.Класоводи 1-4 класів провели  арт-акцію «Я люблю Україну», тематичні виховні години: «Ми – українці» з переглядом мультимедійних презентацій.Виховну годину у формі відео конференції провела класовод 3-Б класу Кукурудзяк Т.П. у своїй розповіді вчителька нагадала  про Акт об’єднання українських земель, який було проголошено на Софійській площі 22 січня 1919 року. Також приділила увагу таким видатним діячам як М. Грушевський, В. Винниченко,  Є. Петрушевич, використавши цікаві відео. Діти взяли участь у вправі «Мікрофон», де пояснювали, як вони розуміють вислів «Єдина Україна». Учні 3-В класу разом з класоводом Михайленко Ю.М. провели виховний захід на тему «Від серця до серця в наших душах вона – Соборна, незалежна держава моя!». Діти переглянули в додатку Classroom відеоролик, а в додатку Google Meet читали вірші про Україну та давали відповіді на питання вікторини. З учнями 4-А класу класний керівник Смола Л.І. провела дистанційну вікторину, яка складалася з чотирьох етапів. І етап – «Історичний», ІІ етап – «Народознавчий», ІІІ етап – «Український колорит», ІV етап – «Асоціація», під час якої діти показали знання з державотворення, народознавства, географії, нумізматики та пригадали класиків української літератури Тараса Шевченка, Лесю Українку, Івана Франка, Григорія Сковороду, політичного діяча  Михайла Грушевського,  українського вченого, засновника Національної бібліотеки в Києві Володимира Вернадського. Закінчити захід вирішили виготовленням витинанки «Голубок», який вважається символом миру і свободи. Деякі з фото можна побачити нижче. Усі працювали весело і завзято. Учні 4-Б класу  переглянули відеофільм та презентацію «Сила нації в її єдності» , вчитель Шокотко В.П.  звернули увагу учасників заходуна історичне значення подій. Переглядаючи та обговорюючи матеріали, запропоновані вчителем, діти висловлювали своє ставлення до побаченого, розмірковували над подальшою долею нашого народу та держави. У кінці заходу всі разом створили асоціативний кущ: що таке Соборна Україна. За допомогою камер діти показали кожен своє слово, а на моніторі вчителя відобразились усі слова разом.У 4-В класі класовод Ольхова Л.І. провела захід у формі відео екскурсії «Сторінками історії України». На завершення  заходу було  оголошено  конкурс на кращий малюнок та вірш про Україну. Учні 5-8 класів відповідали на запитання літературно-історичної вікторини «Це моя Україна» та взяли участь в інтелектуальній грі «Як добре ти знаєш свою країну?».   Для учнів 5-Б та 7-Б класів   класні керівники  Копервас В.В. та Гура Л.І.провели віртуальну  подорож у минуле «Задзвеніли срібні дзвони України», продемонстрували слайд-презентацію «Історія Соборності у світлинах». Учасники заходу дізналися про значення слова «соборність»,  яке включає в себе єдність і згуртованість,   прослухали вірші відомих поетів Л.Костенко, В. Чуркіної, О. Тарасової, взяли  участь у грі «Моя Україна…».Учні 8-Бкласу разом з класним керівником Шингур І.О. приготували мультимедійні презентації на тему «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг»,  у яких показали витоки ідеї соборності,  історичні віхи на шляху соборності українських  земель, поділилися своїми напрацюванням з іншими учнями. Школярі демонстрували  готовність будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Для учнів 9-11 класів класними керівниками проведено відео конференцію на тему  «Соборна Україна: від ідеї до життя».Проведені  заходи допомогли не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяли піднесенню національної свідомості школярів.