Афганістан – чия у тім вина

15 лют. 2017
Афганістан – чия у тім вина

З нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1  бібліотекарем Порохнявою Галиною Миколаївною було проведено  зустріч  учнів 8-11 класів з головою Гуляйпільської спілки воїнів-інтернаціоналістів Ольховим Сергієм Володимировичем та учасником бойових дій у Демократичній Республіці Афганістан Вовченком Михайлом Івановичем. На зустріч були запрошені методист районного методичного кабінету Минка  Галина Анатоліївна та учні колегіуму «Лідер», спеціалізованої загальноосвітньої школи,  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Із вітальним словом до всіх присутніх звернулася  Минка Галина Анатоліївна.

Учасники заходу переглянули відео «Хроніка подій в Афганістані». На екрані кадри бойових операцій змінювалися портретами молодих хлопців у військовій формі: тих, хто не повернувся на рідну українську землю. Під час зустрічі звучали пісні у виконанні Ярої Ганни, Солодченко Ольги, Хромової Тамари, Шамрай Єлизавети, Курман Олександри , Дубченко Катерини, Василенко Каміли, Жовніренко Олесі, Горпинич Марії, Бесараб Тіни, Мірошниченко  Валерії.

Затамувавши подих, слухали присутні розповіді  воїнів-інтернаціоналістів про те, як потрапили вони до далекого Афганістану та про те, що їм довелося пережити під час служби.  Наприкінці виступу Сергій Володимирович та Михайло Іванович  побажали молодому поколінню  ніколи не зазнати у житті того, що випало на їхню долю.

Не всім судилося повернутися живими. В «чорному тюльпані» повернулися додому Синельник Михайло, Пузанов Юрій, Ворона Володимир. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять про полеглих земляків. До глибини душі вразила пісня «Хвилина мовчання» у виконання вчителя музичного мистецтва Сташука Сергія Іполитовича. Зі щемом і сумом лунали в тиші залу слова про ту далеку війну з вуст ведучих Копілець Владислави, Самойлової Олександри, Дяченка Дмитра.

Всі присутні на заході висловили глибоку шану і повагу воїнам-інтернаціоналістам. Побажали, щоб життя їх було наповнене щастям, здоров’ям і впевненістю в завтрашньому дні. На завершення свята школярі подарували ветеранам квіти, сфотографувалися з ними напам’ять, Мищенко Денис, Дерев’янко Ольга поклали квіти до меморіальної дошки воїну-афганцю, випускнику нашої школи Синельнику Михайлу Миколайовичу.