Уроки для учнів 2-А, 2-Б, 2-В класів «Великі права маленької дитини»

18 лист. 2021
Старшим інспектором СЮП ВП ЗРУП ГУМП в Запорізькій області лейтенантом поліції Анастасією ДЕРЕВ’ЯНКО було проведено уроки для учнів 2-А, 2-Б, 2-В класів «Великі права маленької дитини»

18 листопада 2021 року старшим інспектором СЮП ВП ЗРУП ГУМП в Запорізькій області лейтенантом поліції Анастасією ДЕРЕВ’ЯНКО було проведено уроки для учнів 2-А, 2-Б, 2-В класів «Великі права маленької дитини», спрямовані на підвищення рівня знань дітей про гарантовані права, шляхи їх реалізації та захисту. Під час заходу мова йшла про те, що «Конвенція ООН про права дитини» – дуже ґрунтовний документ, який містить 54 статті, де зазначено 40 прав, які має дитина. Кожна дитина має право на життя, на ім’я, на громадянство, право знати своїх батьків. Діти повинні жити зі своїми батьками, вони не можуть бути розлучені з батьками всупереч їхньому бажанню, і тільки за деякими винятками. Дитина має право на усиновлення. Окрему увагу під час уроку було приділено праву на повагу до людської гідності дитини, на захист від фізичного та психологічного насильства, зокрема і серед самих дітей. Школярі з цікавістю долучилися до обговорення можливих способів реалізації та захисту своїх прав, а також питань щодо своїх обов’язків. Фахівчиня звернула увагу дітей на гарантії, визначені Законом України «Про охорону дитинства», провела інтерактивні ігри, під час яких школярі висловлювали своє бачення основних прав дитини, взяли участь у грі «Правове дерево». Представниця правоохоронних органів зауважила, що найважливішою умовою для розвитку дитини є її виховання в сім’ї. Поліцейська наголосила, що Конвенція ООН про права дитини 1989 року містить перелік норм, які повинні забезпечувати захист у сім’ї. Дитина з самого народження має право знати своїх батьків та користуватися їх піклуванням. Право дитини на піклування з боку батьків може бути реалізоване лише за умови добровільного і належного виконання батьками своїх обов’язків. Наприкінці заходу дітям було надано інформацію про можливість отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

Фотоальбом можна переглянути тут