День української писемності

9 лист. 2021
Заходи до Дня української писемності

Пізнаймо в серці рідне слово

Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою, вчителі проводили заходи в режимі онлайн. За допомогою мультимедійної презентації «Мандрівка у країну писемності» учні 1-4 класів дізналися про історію писемності, скорботний календар української мови, визначили місце української мови серед інших слов’янських мов, висловили щирі слова любові і вдячності до неї. Діти відгадували загадки,  співали пісні, малювали ілюстрації до творів, читали вірші, легенди, прислів’я. Подорож до джерел української мови «Без мови немає народу» пройшла  для 5-7 класів, у ході якої школярі дізналися про  історію виникнення і розвитку української мови та  її  можливості. Учасникам заходів були запропоновані  вікторини і тести на знання рідної мови. Відеоекскурс «З історії української книги» здійснили учні 8-9 класів.  Подорож діти почали з часів князювання Аскольда, коли з’явилася «Велесова книга», потім «Апостол» І. Федорова, «Євангеліє», згадали  «Слово о полку Ігоревім» та бібліотеку Ярослава Мудрого, а також основоположників сучасної української літературної мови І. Котляревського, Т. Шевченка, Лесю Українку, І. Франка. Мовну вікторину  «Українська мова та її значення в житті людини» проведено для учнів 10-11 класів.  Перед тим, як відповідати на питання вікторини, кожен мав змогу познайомитися із скорботними датами календаря української мови. 9 Листопада учні 8-11класів узяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

Проведені заходи сприяли вихованню  почуття глибокої любові до рідної мови, свого роду, рідної землі,  до творчості й пізнання, викликали інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими.