Заходи до Дня Гідності і Свободи

23 лист. 2016
Заходи до Дня Гідності і Свободи

В умовах сучасності питання патріотизму стоїть досить гостро. Особлива увага приділяється саме патріотичному вихованню підростаючого покоління. З цією метою учні 1-В класу ЗОШ №1 під керівництвом Пліс Т.В. відвідали краєзнавчий музей. Науковий співробітник Міщенко Ю. М. провів оглядову екскурсію по головних експозиціях музею та особливу увагу приділив виставці присвяченій АТО. Учні познайомилися з героями нашого часу Гуляйпільського району. Дехто з дітей впізнав на світлинах своїх сусідів, родичів та близьких і були дуже здивовані, що поряд з ними проживають такі особистості, які нас захищають. Незважаючи на досить юний вік слухачі задавали багато питань. Країна повинна знати і шанувати своїх героїв, які зараз створюють абсолютно нову Україну. На виховний захід, який пройшов у 1-Б класі, завітали учні  5-Б класу, які підготували повідомлення на тему: «День Гідності та Свободи». Медяник  Андрій розповів про історію створення свята. Синельник  Костянтин познайомив першокласників з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження  відзначання  цього  пам’ятного дня. Коновалова Валентина і Павліченко Катерина провели  вікторину. Панасенко Валерія розповіла про те, щоб події Майдану не забувалися, Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада День Гідності та Свободи. Вчитель розповіла про те, що 21 листопада в кожному місті нашої України проходять молебні за тими, хто віддав і продовжує віддавати своє життя за майбутнє. Будь-яка подія має початок і має кінець. Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш - добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду, процвітання. До визначних та водночас трагічних дат новітньої історії України нещодавно додалася ще одна – 21 листопада початок Революції гідності. До відзначення  цієї дати у  2-Б класі було проведено тематичну виховну годину, на якій учні пройшли етапами Євро революції, згадали основні події тих 94 днів , взяли участь у конкурсі малюнків «Ми за мир!». Година інформації «Революція Гідності та Свободи: хроніка подій» пройшла у 3-А класі, у  3-Б класі захід,  присвячений 2-й річниці Революції гідності. Діти згадували події, свідками яких вони були. Їхня дитяча пам’ять навіки  закарбувала  ті  жахливі події, коли розстрілювали учасників Майдану. Маленькі українці впевнені, що ця боротьба велася за їхнє щасливе майбутнє. Полеглих  вшанували хвилиною мовчання. У 4 – Б класі пройшов виховний захід до дня Гідності і Свободи. Мета заходу -  вшанувати патріотизм і мужність громадян,  які  у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України. Під час проведення заходу учні познайомилися з героїчними сторінками історії, переглянули мультимедійну презентацію. Виховний захід у 5-А класі проходив під назвою «Герої не вмирають…Просто йдуть».

Епіграфом заходу були такі слова : Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки! На заході в учнів прищеплювалась любов до Батьківщини, виховувалась патріотична свідомість, розвивалось бажання стати гідними громадянами України. Учні вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні під мелодію гімну Небесної сотні « Пливе кача» передавали запалену свічку по колу з рук у руки. Світло цієї свічки - данина тим , хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті! Школярі переглянули відеофільм «Зима, що нас змінила» та вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання. У 6-А класі пройшла класна година, присвячена Революції Гідності. Її мета – формування в учнів ціннісного ставлення до України, прав та свобод людини,європейського вибору українців. Для учнів 8Б та 9Б класів проведено історико-літературний калейдоскоп «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе навіки». Учасники заходу перегорнули сторінки історичних подій на Майдані, акцентували увагу на героїчних подвигах борців Майдану – представників різноманітних верств населення та національностей, декламували вірші про героїв Небесної Сотні, прослухали гімн Небесній Сотні «Пливе кача…» та ознайомилися з історією його написання та появою ордену Небесної Сотні.  Для учнів 10 та 11-А класі була проведена виховна година «Зима, що нас змінила» в краєзнавчому музеї, де співробітники  розповіли про патріотизм і мужність українців, які  піднялися  на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини. Метою заходу було прищепити старшокласникам любов до Батьківщини, зберегти та донести до них об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття. 18 листопада 2016 року в 11-Б класі проходила година спілкування. «Україна гідна свободи». Діти пригадали події історії, висловлювали особисте ставлення до подій, переглянули відео зі зверненням президента П.Порошенка, та «Майдан - Революція Гідності». На завершення години спілкування вшанували героїв України хвилиною мовчання.