Учні та педагоги закладу долучилися до Всесвітнього дня прибирання

17 вер. 2021
Чисте довкілля починається з кожного з нас

Учні та педагоги закладу з 13.09 – по 17.09 2021 року  долучилися до Всесвітнього дня прибирання, метою якого є порятунок планети від сміття та формування культури чистоти.  «Озброївшись» рукавичками та мішками для сміття учні 9-Б та 10-А класів допомогли очистити стихійно організовану сміттєву «алею» поблизу Пологівського лісомисливського господарства. Діти збирали розкидані папірці, поліетиленові пакети, порожні бляшанки, пластикові пляшки. Також прибрали від побутового непотребу узбіччя траси Гуляйполе – Донецьк. Спільними зусиллями вдалося прибрати одразу кілька локацій  та зібрати 16 мішків сміття. Приємно було спостерігати, коли  діти, як справжні господарі, старанно наводили лад довкола. Всі працювали дружно й старанно, допомагаючи один одному. Учасники заходу отримали задоволення від результату своєї праці та цікавого спілкування з працівником Олександром ТКАЧЕНКОМ. Він познайомив школярів з експонатами краєзнавчого музею, що знаходиться на території господарства. Дітям було цікаво побачити народний одяг, предмети побуту, зброю часів Другої світової війни. У музеї багато речей, що розповідають про історію нашого рідного краю. Всі були задоволені екскурсією і відчули зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі й створювали її красу. Екскурсія до природничого музею залишила незабутні враження та приємні спогади надовго. Запам’ятались розповіді про тварин, птахів,  комах та рослини не лише Гуляйполя,  а й всієї України.  На завершення учасники акції познайомилися з різними видами рослин, що ростуть у місцевому дендропарку, довідалися про особливості вирощування малопоширених у нашій місцевості дерев та кущів. Учні 9-А та 11-А класів продовжили традицію, започатковану декілька років тому. Власним прикладом довели, як можна врятувати рідне місто від екологічної небезпеки. Вони вийшли, щоб навести лад на одному із найбільш забруднених берегів річки Гайчур, біля підвісного містка та прилеглій території, а також на дитячому майданчику, розташованому по вулиці Дачна. Спільна справа виявилася не лише суспільно корисною, але й захопливою. Всього за годину засмічена територія перетворилася на впорядковану відпочинкову зону. Діти зібрали 14 мішків папірців, кульків, пластикових пляшок, використаного одноразового посуду та битого скла. Приємно було бачити, як школярі були  захоплені  прибиранням, але ж набагато важливіше навчитися цінувати красу нашої природи, чисту територію і насолоджуватися всім цим. Прибрати сміття – важливий крок назустріч природі. Адже йдеться не лише про чистоту, а й повагу до природи й до самих себе. Організована робота сприяла підготовці школярів до життя у злагоді з природою.

Фотольбом можна переглянути тут