Заходи з нагоди відзначення 25-річниці Конституції України

29 черв. 2021
У закладі відбулися заходи до 25-річниці Конституції України онлайн

З нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції України в закладі відбулися  тематичні виховні години в режимі онлайн. У кожному класному колективі проведено інформаційно-просвітницькі заходи  з питань формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України. Учні початкових класів  взяли активну участь у розважально-ігровій програмі «Діти – квіти України».  Для 5- 6 класів класні керівники провели правовий інтелектуальний конкурс «Правові знання – без шпаргалки». Учням 7-8 класів було запропоновано переглянути  віртуальний журнал «Як писалась Конституція»: історія створення головного правового документу держави, починаючи від Конституції гетьмана Пилипа Орлика 1970 року староукраїнською мовою, яка є першою європейською конституцією, і завершуючи ухваленою 28 червня 1996 року Конституцією України. Гра-пазл «Чи знаєш ти Конституцію України?» запросила учнів 9 класів перевірити свої знання прав та обов’язків громадянина України. Учні 10 класів узяли участь у пізнавально-правовій  годині  «У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру». Для 11класів проведено інтелектуально-ігровий захід на правову тематику «Конституція – гарант незалежності» та морально-правовий лабіринт «Конституція: мить історії». У шкільній медіатеці бібліотекар Трошина Г.М. організувала книжкову викладку «Конституція – оберіг нашої держави». На ній представлені «Конституція України», «Основи конституційного права України», «Історія української конституції», «Історія України» та інші видання, що відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України. Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції (від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України). Пропагуючи законодавчі документи, педагоги першочергову увагу приділяли формуванню в здобувачів освіти любові до своєї держави, її народу, готовності брати активну участь у процесах державотворення. Всі проведені заходи  сприяли  організації цілеспрямованої роботи з правової освіти, профілактиці правопорушень, формуванню здорового, морального способу життя серед школярів.