Посвята в козачата

19 жовт. 2016
Посвята в козачата

Нехай знає Україна – козачата гідна зміна!

Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, степові рицарі, оборонці української землі. Черговий раз згадати про козаків, які колись безкрайніми степами вітром літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, Крим руйнували, в Стамбул завертали та посвятити учнів 1-5 класів у козачата, 19 жовтня зібралася учнівська родина ЗОШ №1. На свято до  школярів завітали почесні гості: голова Ради отаманів Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ», генерал козацтва, член координаційної ради ОДА Володимир Миколайович ЛЮТИЙ, осавул, кавалер ордена «Козацького Хреста з мечами» Василь Григорович КОРОСТИЛЬОВ, представники Гуляйпільського козацтва – Юлія Григорівна Кравченко і хорунжий, учасник бойових дій в зоні АТО Ігор Станіславович Камеристий та священик УПЦ Свято-Покровського храму КП отець Григорій.

- Козацтво завжди було символом честі, сили і мужності нашого народу, дарувало історії яскраві зразки жертовного служіння Батьківщині, самовідданого захисту рідної землі, продовженням славних українських традицій, - говорив молодшим школярам Володимир Лютий. -  Бути козаком - велика честь, але бути козаком гідним, тобто дисциплінованим, витривалим, сміливим, поважати старших, любити рідну землю. Сьогодні мені дуже приємно перебувати на Гуляйпільщині, на землі, де пройшло моє дитинство, відчувати той особливий дух, який тут панує і який ні з чим не можна порівняти, бо це дух волі, свободи, справжнього патріотизму. Мені дуже приємно брати участь у посвяті в козачата учнів вашої школи. Бажаю гарно вчитися і бути гідними продовжувачами  козацького роду. Як зазначив генерал козацтва, Запорозька Січ - це наша історія, біографія наших прадідів, вона - праматір української державності і реальна військово-політична сила України, яка упродовж століть протидіяла спробам турецьких султанів, кримських ханів та польської шляхти поставити український народ на коліна. З огляду на це Володимир Миколайович запросив школярів на Хортицю, на «Запорозьку Січ», а в школі запропонував  створити хоч один козацький клас.

Старійшина українського козацтва Василь Коростильов розповів учасникам урочистостей про історію українського козацтва, про їхні символи і атрибути,  продемонстрував козацьку булаву і шаблю та побажав гідно носити почесне звання «козачата» і стати достойною зміною наших славних предків.

Посвята в козачата пройшла в святковій атмосфері, оскільки діти з задоволенням готувались до цих урочистостей. У залі лунали веселі українські пісні, вірші про славне козацтво, про рідну Україну. Благословив хлопчиків та дівчаток на добру справу отець Григорій.  «Бажаю кожному з вас стати борцем за нашу щасливу, суверенну Україну, стати шанувальником рідного слова. Будьте гідними козацької слави! Дай  же, Боже, всьому козацтву многая літа до кінця віку!» – зазначив священик. А після того як школярики прийняли присягу вивчати історію України, віддано нести традиції українського козацтва, рости сміливими, чесними, сумлінними, шанувати культуру свого народу, бути гідними спадкоємцями слави великих гетьманів, зростати справжніми захисниками своєї Вітчизни, вже справжнім козачатам вручили їх перший козацький документ, а саме: посвідчення козачат.

Ритуал посвячення в козаки пройшли і члени гуртка «Джура», який діє у школі. Його за козацьким звичаєм  провели представники козацтва та отець Григорій.

Сьогодні козак - це не той, хто одягнений у шаровари і вишиванку. Козак, це перш за все, воїн за духом, але воюватиме він тільки за одну річ - свободу. То ж нехай прагнення волі та незалежності і надалі буде неодмінною рисою наших козачат, а в майбутньому дорослих козаків - справжніх громадян України.