Шевченківські дні у закладі

16 бер. 2021
У закладі проведено Шевченківський тиждень

Шевченківські дні в школі

З нагоди відзначення 207-ї річниці від дня народження видатного українського письменника Т.Г. Шевченка в закладі з 09.03.по 12.03 2021 року

проведено Шевченківський тиждень, який проходив під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо». Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Кобзаря, її значення для розвитку української літератури. Під час проведення заходів  мова йшла про те, що Тарас Григорович Шевченко – неперевершений світоч української культури, геніальний поет, художник, мислитель, відомий не лише в Україні, але й у всьому світі. Він піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру. Шевченківські дні зібрали школярів у єдину спільну команду аби створити свято, вшанувати спадщину улюбленого поета, показати свої знання та вміння. Цікавими та змістовними були заходи, проведені класоводами Ольховою Л.І., Смолою Л.І., Шокотко В.П.,  Михайленко Ю.М., Кукурудзяк Т.П., Горпинич Т.І., Притулою І.М. Вони провели віртуальні екскурсії  пам’ятними  місцями, пов’язаними з життям і творчістю Т.Г.Шевченка,  переглянули відео: «Дитинство Тараса Шевченка», «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з під явора», «Зацвіла в долині червона калина», «Якби мені черевички». Учні  виявили  ерудицію та глибокі знання, відповідаючи на питання вікторини «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». Художники мали можливість продемонструвати своє бачення творів поета у конкурсі на кращий малюнок-ілюстрацію  «Шевченківські твори очима дітей». Завдяки проведеним заходам було   розкрито творчий та життєвий шлях Тараса Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Ця людина служила правді й боролася за щасливе майбутнє свого народу. Саме це звучало лейтмотивом під час проведення мовознавчого турніру «Із Шевченком у серці», який провела для учнів 7-А та 5-В класів Коротнюк В.А. Також школярі слухали твори Кобзаря, покладені на музику, переглянули калейдоскоп його картин, поринули в дух національного відродження і через творчість українського Пророка пізнали велич свого народу. Під час проведення заходу з учнями 8 класів учитель Стасик Л.І. наголошувала на тому, що «Кобзар», книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках пустель  закаспійських, під самотнім сонцем вигнання. Струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів. Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка – від його юності й до останнього подиху, – ввібрав у себе збірник поезій, що його в хвилину творчого осяяння було найменовано «Кобзарем». Поезія Тараса Шевченка є насправді світовим культурним явищем, що надихає читачів з усієї планети, адже геніальні рядки адресовані всьому людству і знаходять відгук у серцях. Учні готували повідомлення на тему «Цікаві факти з життя поета», де зокрема зазначали, що твори поета видавалися за кордоном понад 300 разів і перекладені на 147 мов світу. У світі зведено більше ніж 450 пам’ятників Тарасу Шевченку, зокрема в США, Канаді, Італії, Аргентині, Франції. Ще за життя Великого Кобзаря його портрети і світлини з’явилися в оселях національної інтелігенції й простих трудівни­ків, наочно втілюючи образ пророка, генія, який власною творчістю розбурхав національну самосвідомість українців, приспану де­сятиліттями кріпацтва та національного гніту. Учні дійшли висновку, що Тарасові Шевченку випало стати пророком свого знедоленого народу. Поетичну вітальню «Любити Шевченка – любити Україну» для  9-11 класів провели вчителі Григорова Н.М., Кукурудзяк О.О.  Старшокласники із задоволенням читали і твори Шевченка, і про видатного Кобзаря, заново відкривали знайомі рядки, переосмислювали прочитане, щоб знаходити в них відповіді на питання сучасності. Готуючись до заходів, діти підійшли творчо: використовували костюми, театралізацію та мультимедійні засоби, вони розкрили багатогранність таланту Великого Кобзаря як поета й живописця, відповідаючи  на запитання вікторини «Шевченківська стежина». Цікавий формат спілкування дав змогу емоційно, щиро засвідчити  повагу й шану Великому Тарасу, його поетичному слову, художньому генію, його непохитному заповіту: «Свою Україну любіть...». На завершення учасники свята вшанували пам'ять Кобзаря, поклавши квіти до пам’ятника.

Проведені заходи  допомогли школярам глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стали інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості. У наш час творчість Шевченка стала невід’ємною часткою духовного життя українського народу. Хай же і сьогодні, і в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає він, пророк нашого народу у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв і традицій.

Фотоальбом можна переглянути тут