Стань дикій природі другом

4 бер. 2021
У закладі проведено заходи до дня "Дикої природи"

Стань дикій природі другом

Третього березня учні закладу взяли активну участь у заходах, присвячених Всесвітньому  дню дикої природи, який у цьому році відзначається  під девізом «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети». У 3-А класі пройшла виховна  година «Природа поруч з нами». Під час проведення заходу діти переглянули відео «Дика природа», розширили знання про тварин та рослин, занесених до Червоної книги України. Учитель Горпинич Т.І. звернула увагу школярів  на те, що захищати тварин  і рослин в природному  середовищі — завдання кожного з нас. У 3 – Б класі класовод Кукурудзяк Т.П. провела урок – бесіду «Життя у лісі. Таємниці дикої природи». Діти поповнили свої знання про різноманітність природи. Урок викликав у них бажання берегти все живе, щоб надалі Червона книга не поповнювалась новими записами. Розпочалося заняття з розминки, під час якої розгадували загадки про тварин і рослин та що росте у лісовому домі. Пограли у гру «З якого дерева листочок». Друзям, які йдуть відпочивати до лісу, написали декілька порад про поведінку у дикій природі. Згадали, скільки подарунків дарує людям ліс. Розгадували ребуси та переглянули мультфільм «Чого в лісі не буває». Кожен учасник отримав пам’ятку «Будь природі другом». У 3-В  класі учитель Михайленко Ю. М., та асистент Дерев’янко О. К. до Всесвітнього дня дикої природи провели вікторину «Дика природа». Діти розгадували ребуси, загадки, переглядали відео про життя диких тварин та їх охорону, малювали малюнки-спогади з власного життя про зустріч з дикими тваринами, ділилися спогадами зі свого життя. Учні 4-А класу на чолі з класним керівником Смолою Л.І. теж долучилися до цієї акції. Кілька днів поспіль велася робота в рамках цієї акції. Спочатку обговорили проблему збереження лісів планети та  тваринного світу, що мешкає в лісах. Провели дослід та розглядали під мікроскопом ДНК банана. Створювали слогани та агітаційні плакати, що закликають до збереження природи. Усі здобувачі освіти працювати активно, із задоволенням. Під час проведення виховного заходу  «Природа – наш друг» у 4-Б класі Шокотко В.П. акцентувала увагу дітей на історії виникнення свята, його відзначенні  у різних країнах світу. Діти розповідали про тварин, які зникають, стають рідкісними, переглядали презентацію. Особливо звертали увагу на необхідність збереження природи, допомоги їй у очищенні від бруду. А потім попрацювали у групах і склали правила поводження у природі для наступних поколінь. До відзначення Всесвітнього дня дикої природи у 4-В класі класовод Ольхова Л.І. провела виховну годину на тему «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Діти переглянули презентацію та відеоролик про дику природу на планеті Земля. Вчитель розповіла про величезну цінність лісів та тваринного світу для людей, для їхнього добробуту. Передерій Альона підготувала виступ на тему «Збереження дикої природи на материках нашої планети». Махова Дар’я виступила на тему «Ліси, як засіб забезпечення добробуту сотень мільйонів людей у всьому світі». Попова Ангеліна повідомила про значення Червоної книги України  для збереження рідкісних рослин та тварин України. Готуючись до заходу, учні підготували мультимедійні презентації. На завершення школярі розгадували  кросворд на тему «Дика природа навколо нас». Уроки-бесіди для 5, 6 класів «Цікавинки дикої природи», екологічні ігри та бесіди на тему: «Роль диких тварин в природі» для 7 класів провели класні керівники. Для учнів 8 класу вчитель біології Авраменко Д.В. провела екоурок «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети», де діти познайомилися з біологічним різноманіттям дикої природи. Переглянули відеоролик «Всесвітній день дикої природи 2021»,  наголосивши на тому, яку цінність мають ліси для корінних народів та місцевих громад. Учні 9 класів підготували мультимедійні  презентації про представників фауни і флори України, занесених до Червоної книги України. Учні 10-11 класів взяли участь в екологічному квесті «Майбутнє лісу у твоїх руках» . Проведені заходи сприяли усвідомленню учнями, що дика природа — це  невід’ємна частина нашої планети. Саме захищати тварин  і рослин в природному  середовищі — завдання кожного з нас.

Фотоальбом можна переглянути тут