У закладі відзначили Міжнародний день рідної мови

25 лют. 2021
Заходи до Міжнародного дня рідної мови

Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Цією мовою були написані неперевершені твори Шевченка, Франка, Лесі Українки. До Міжнародного дня рідної мови учні 3-А класу провели вікторину «Ми знаємо рідну мову», викладали слова з LEGO. З учнями 3- В класу учитель Михайленко Ю. М. провела виховний захід «Моє багатство – рідна мова».  Метою заходу було донести до учнів красу і багатство україн­ської мови; збагатити знання про рідну Україну, слов­никовий запас дітей; розвивати зв'язне мовлення; вихо­вувати глибокі почуття любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, бажання берегти свою національ­ну культуру, бути патріотами своєї держави. В ході цієї години здобувачі освіти декламували вірші, виконували флешмоб «Ми маленькі українці», пояснювали значення українських фразеологізмів, розповідали українські усмішки, розгадували вікторину «З якої це казки?». До свята учні 3 – Б класу ретельно готувалися. Кожен виготовив презентацію улюбленої книжки українського автора. Діти малювали героїв, описували події, свої враження від прочитаного. Виготовляли картки – презентації, рекламували твори. Готуючи матеріал, третьокласники разом з класоводом Кукурудзяк Т.П. відвідали шкільну медіатеку та районну дитячу бібліотеку, читали електронні книги. Підготовка зайняла чимало часу, але діти залишились задоволеними. Адже їх зацікавив процес позакласного читання книжок українських авторів. У 4 – Б класі було проведено виховний захід до Міжнародного дня рідної мови. Діти переглянули презентацію, у якій познайомилися з історією заснування свята, трагічними подіями, що цьому передували, цікавими  та просто фактами про мову, висловлюваннями великих людей на цю тему. Також було проведено конкурс прислів’їв та приказок про мову, українських гуморесок. Та найбільше усім сподобалась відео вікторина « Знай рідну мову». Ведучий у відео задавав питання, а для обдумування надавав 10 секунд. Які гарячі дискусії виникали при обговоренні відповіді, скільки встигали надати аргументів! А потім учасники заходу  прослухали Гімн рідній мові. Друзі, бережімо красу й чистоту рідної мови. Нехай наповнює вона наші душі багатством і красою духовності.

Фотоальбом можна переглянути  тут