Зустріч учнів 9-х класів з представниками Відокремленого структурного підрозділу Оріхівського фахового коледжу ДАТУ імені Дмитра Моторного

22 лют. 2021
Місячник профорієнтації

Вибір професії – це надзвичайно відповідальний етап у житті людини. Важливо правильно обрати собі майбутній фах, тобто практично свій життєвий шлях. Проте зробити це не так просто – не завжди вистачає знань про кожну з професій і вміння оцінити власні здібності та можливості, виявити свої інтереси і вподобання.
          Щороку перед випускниками школи постає ряд важливих запитань: ким стати в майбутньому, яку професію обрати та як не помилитись з вибором і бути потрібним, затребуваним спеціалістом? Поради дають усі: батьки, вчителі, бібліотекарі, друзі… Хтось радить обрати престижну професію, хтось – «гламурну», хтось – прибуткову. Але рішення, від якого  залежить все подальше життя, має прийняти самостійно кожна молода людина. На це впливають різні фактори: заробітна плата, кар’єрне зростання, легке працевлаштування, зацікавленість, самооцінка і багато іншого. Не останню роль в усвідомленому виборі професії відіграють: інформованість про світ професій; знання своїх особистих якостей; вміння співвідносити особисті якості з вимогами, які ставить професія до людини.

Питанню вибору майбутньої професії учнями закладу надається особлива увага. У рамках місячника профорієнтації 22 лютого в закладі проведено зустріч учнів 9-х класів з представниками Відокремленого структурного підрозділу Оріхівського фахового коледжу ДАТУ імені Дмитра Моторного. Агашкова Оксана Леонідівна та Прищенко Юлія Сергіївна розповіли школярам про спеціальності та умови навчання в коледжі. Розповсюдили роздатковий рекламний профорієнтаційний матеріал. Запропонували дев’ятикласникам взяти участь в анкетуванні щодо зацікавленості та обрання спеціальностей. Розповіли про матеріально-технічну базу закладу, спортивне, виховне життя студентів, умови проживання в гуртожитку, харчування та організацію дозвілля студентів.

Завдяки проведеним заходам молодь зможе краще пізнати себе, проаналізувати свої здібності, нахили, мотиви, життєві цінності, а також дізнатися про загальноприйняту класифікацію професій, яка включає 5 типів професій: людина – людина; людина – техніка; людина – природа; людина – знакова система; людина – художній образ. Заслуговують уваги такі методи профорієнтації, як анкетування, соціологічні дослідження, диференційно-діагностичне опитування.

Вибір майбутньої професії – це важливий крок у самостійне життя і варто прислухатися до порад фахівців вже сьогодні, щоб уникнути типових помилок під час свого вибору. Сподіваємось, що проведені заходи допоможуть дітям зорієнтуватися у розмаїтті професій і зробити свій правильний вибір.

Фотоальбом можна переглянути  тут