Моя суперсила - безпека в Інтернеті

15 лют. 2021
У закладі проведено Єдиний урок для учнів 1-2 класів

«Моя супер-сила – безпека в Інтернеті»

Відтоді як Інтернет зазнав разючих змін, він став безмежним джерелом для дітей, що пропонує їм навчальні ігри, різного роду розважальні заходи, а також численні способи обміну інформацією, отримання знань та цілеспрямованої взаємодії з друзями, родиною та зовнішнім світом. Проте водночас він став для них надто небезпечним місцем для занять без нагляду. Сьогодні діти  наражаються на численні ризики й виклики:  проблеми захисту конфіденційності, поширення свідомо неправдивих новин та «глибоких підробок» до контенту з елементами насильства та іншого неналежного контенту. Захист дітей – це спільна відповідальність, і всі відповідні зацікавлені сторони мають забезпечити стійке майбутнє для кожного.

Виконуючи Розпорядження Уповноваженого  Президента України із прав дитини щодо проведення уроків  з питань створення безпечного онлайн – простору для учнів, з огляду на гостру актуальність зазначеної проблеми  вчителі 1-2 класів КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Престиж» Гуляйпільської міської ради провели Єдиний урок «Моя суперсила - безпека в інтернеті». Урок створено за мотивами казки «Хаппі та її суперсила», авторки – Іри Брови. Під час уроку  вчителі ознайомили здобувачів освіти з найбільш поширеними формами взаємодії та ризику в Інтернеті для дітей молодшого шкільного віку, говорили про захист  приватної інформації, обговорювали ознаки ризикованої комунікації та правила безпечної поведінки в Інтернеті. Були  проведені вправи «Моя  онлайн-безпека», «Правда чи неправда», «Так чи ні».  Учні складали онлайн-пазл з головною героїнею – Хаппі, та граючи в «Лабіринт», вирішували ситуації за допомогою правил онлайн-безпеки, які вони пам’ятають.  По завершенню уроку, діти з задоволенням розмалювали картинку з зображенням гаджетів.

Тому надважливо, щоб батьки та вчителі обговорювали і вирішували разом з дітьми, що є для них прийнятним та безпечним при використанні Інтернету, а також у чому полягає відповідальна поведінка при використанні ІКТ.

Переглянути документ можна тут