Заходи під назвою «Героїка Трагедії Крут – сторінки історії розповідають…»

26 січ. 2021
У закладі пройшли заходи по вшануванню героїв бою під Крутами

Традиційно в кінці січня  Україна вшановує пам`ять юних захисників Української Народної Республіки, які власною кров`ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху,  бо саме 29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Саме в цей день відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність.  До цієї пам’ятної дати в закладі проведено цикл заходів під назвою «Героїка Трагедії Крут – сторінки історії розповідають…», де класні керівники 1-8 класів познайомили учнів з однією із трагічних сторінок історії України, розповіли про студентів, щедрий і ніжний цвіт молоді Української держави, які заради незалежності України віддали свої життя. Бібліотекар Трошина Г.М. презентувала школярам матеріали, що розкривають трагічні сторінки української історії, невідомі та маловідомі документами, книги, періодичні видання, фотодокументи, свідчення, спогади учасників бою під Крутами, статті та виступи  видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 років. Класні керівники 9-11 класів нагадали учням про ті жахливі події, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути, познайомили їх з художніми та документальними творами, публікаціями періодичних видань та історичними дослідженнями про цю історичну дату.Під час проведення заходів школярі декламували поетичні твори, присвячені юним звитяжцям,  також було запропоновано  відео перегляд  документального фільму «Бій під Крутами».  Учасники заходів проводили паралель між подвигом героїв Крут та героями АТО. Пам’ять всіх,  хто  віддав своє життя заради національної ідеї, була вшанована хвилиною мовчання. Проведені заходи сприяли  вихованню патріотизму та  любові до рідної країни  в підростаючого покоління.