У закладі відзначили День української писемності та мови

9 лист. 2020
Заходи до Дня української писемності та мови

9 листопада традиційно  в закладі відзначили День української писемності та мови. У програмі святкування було чимало цікавих заходів. На першому уроці вчителі 1-4 класів   провели культурно-освітні заходи   «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема». Учні 3-Б класу разом з класоводом Кукурудзяк Т.П. виготовили леп бук, у ньому зібрали прислів’я, загадки, влучні вислови про мову, малювали малюнки та складали вірші. Змістовно пройшли заходи до Дня української писемності та мови в 4-В класі (класовод Ольхова Л.І.). В учнів виховувались почуття любові до рідної мови. Вчитель розповіла про історію створення мови, про її багатство та ліричність на прикладі віршів та уривків із творів українських письменників. Учні декламували улюблені вірші та прислів’я про українську мову, рідну Вітчизну. Також написали диктант «Чарівна осінь» та ознайомилися з тематичною виставкою «Мова – духовний скарб нації» в медіатеці.

Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, де  виконували завдання делеговані від класів учні, знавці мови. На другому  уроці  здобувачі освіти 7 – 11 класів разом з  учителями  української мови та літератури Кукурудзяк О.О.,  Стасик Л.І., Коротнюк В.А.  демонстрували рівень знань української мови , долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Учителі української мови та літератури школи провели низку тематичних заходів. Особлива атмосфера панувала під час проведення заходу «Чистота мови – чистота душі» у 8-Б класі, де  Решетняк Дар’я та Лющанська Катерина підготували повідомлення  про історію святкування Дня української писемності та мови, у ході заходу діти познайомилися зі змістом національної спадщини від Нестора-Літописця до  сьогодення, наголосивши, що це свято  – одне з найцінніших надбань, що залишать  українці своїм нащадкам у спадщину.   Згадали також історію літописання, яка почалося в Україні дуже давно, трохи не одночасно із запровадженням християнства на наших землях. Перші старі літописи не дійшли до нас в оригіналах, а збереглися в копіях або переробках. У 1113 році з'явилася славнозвісна праця печерського Нестора «Повість временних літ». З`ясували, що шлях становлення і розвитку української мови – це тернистий шлях боротьби. Наголошували на   значенні мови  в житті кожної людини. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинні знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. Григоренко Софія, Дроздова Анастасія, Забава Анастасія, Дяченко Валерія презентували свої малюнки, які стали основою жвавих обговорень, виру емоцій та висновків про значення української мови у житті громадян нашої держави. Завдяки матеріалу, підготовленому Тоцькою Валерією учасники свята  мали змогу поринути у світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Школярі усвідомили, що такі свята гартують усіх нас на шляху  зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.

Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.