Участь команди закладу у освітньому проєкті "Відкривай Україну"

12 лист. 2020
Вітаємо команду закладу у півфіналі проєкту "Відкривай Україну"

8 листопада  настав важливий день для нашої команди «Престиж», яка захищала у фіналі свій проєкт «Комфорт для всіх» у 4-му освітньому Всеукраїнському проєкті «Відкривай Україну – 2020». Команду представляли учасник проекту Медяник Андрій (9Б клас) та капітан команди Гусарєв Кирило (11Б клас).  Майстерно, впевнено, рішуче, просто і природно Андрій спілкувався у прямому ефірі, вдало підтримував розмову, виявляючи при цьому ерудицію та кмітливість. Виступаючий справив на журі приємне враження, миттєво реагував на запитання, підкреслював все істотне, найголовніше та найцінніше. На Кирила покладалася технічна сторона виступу, з якою він блискуче впорався – для швидкої та мобільної комунікації під час Події півфіналісти використовували два інструменти Telegram: телеграм  канал - для швидкого одностороннього інформування у програмі та телеграм чат, де ставили свої технічні питання службі підтримки під час презентації.

На початку всі учасники зібралися біля головної сцени, де з вітальним словом до присутніх звернувся співзасновник Фундації та ідейник проєкту Денис Блощинський. Після цього всі розійшлися по кластерах, де захищали проєкти.

Захист відбувався так

1. Представники команди зайшли у кластер цифрової платформи  ZMeet за 1 годину до початку свого захисту і чекали черги.

2. Написали у чат кластеру назву своєї команди, чим підтвердили свою присутність.

3. Ведучий нашого кластеру назвав нашу команду і представники підійшли на сцену до зеленого стенду з планшетом - екраном, їм надав слово адміністратор і учасники керуючи презентацією виступали. На бейджі представників команди  були назва команди та їх імена.

4. На виступ надали лише 10 хвилин. Це чіткий регламент, якого потрібно дотримуватися.

5. Після виступу журі ставить запитання і учасники, які захищали проєкт,  відповідали. Чіткий регламент - 5 хвилин.

6. Після виступу учасники команди гуляли віртуальним простором та дивитися презентації інших команд.

Критерії оцінювання

Оцінювання виступів відбувалося професійними проєктними менеджерами, представниками громадських організацій та міжнародних донорських організацій, які розуміються на темах соціальних трансформацій та змін у громадах. Було сформовано три розгорнутих критерії для оцінки проєктів. Кожен критерій може набрати максимум 10 балів, мінімум 0 балів. Але кожен із критеріїв має різну вагу:

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ. Коефіцієнт ваги індикатора 1.0

Наскільки проблема актуальна: сьогоднішньому часу, викликам, які стоять перед громадою, силам самих школярів. Як саме школярі це подають, як саме вони це усвідомлюють.

ІДЕЯ (ДОЦІЛЬНІСТЬ  РІШЕННЯ-ПРОПОЗИЦІЇ). Коефіцієнт ваги індикатора 1.4

В цьому пункті мова йде про певну композицію самої ідеї, яка лягла в основу проєкту, із красою та ефективністю запропонованого рішення. Адже одну й ту саму проблему можна вирішувати в різний спосіб.

КОМАНДА (ФАКТОР САМОВРЯДНОСТІ). Коефіцієнт ваги індикатора 1.2

Цей пункт оцінювання допоможе звернути увагу на роботу команди та на спроможність цієї ж команди гуртуватися навколо ідеї. Результатом позитивної оцінки цього пункту, який ми маємо тримати у своїй свідомості, виступить спроможність учасників команди нести далі в своє життя командний досвід подолання проблем та викликів. Отже, потрібно оцінити, наскільки команда змогла набути цей досвід впродовж проєкту.

ПОДАЧА (ВІРА У СВОЇ СИЛИ, ПРЕЗЕНТАЦІЯ). Коефіцієнт ваги індикатора 0.75

Це оцінка подачі інформації - чистоти, логіки, впевненості. Умовно кажучи - чи горять очі в аватарів:))) Звісно, це не так просто буде побачити, але спробуйте відчути та почути це. За цей пункт хоча і йде найменший коефіцієнт, все ж таки, він дасть змогу оцінити частину віри у свої ідеї, завзятість, енергію всередині команди.

З лютого місяця до листопада нашій команді було непросто — незважаючи на загальнонаціональні виклики в країні, ми активно працювали та набиралися нових компетентностей для роботи з цифровою платформою ZMeet. Захищаючи свій прєкт, свій заклад, своє місто, свою область у фіналі, кожен із нас відчуває гордість. Ми не стали переможцями фіналу Всеукраїнського проєкту «Відкривай Україну», але всі виклики роблять нас лише міцнішими і наш добрий гумор не дає нам багато часу витрачати на сум щодо помилок. Ми навчилися втілювати свої ідеї та задуми і змінювати цим свою школу, місто та всю Україну.

Команда «Престиж», уся шкільна родина надзвичайно вдячна організаторам такого цікавого, сучасного, інноваційного проєкту за можливість отримати нові знання, цікавий досвід, перспективні можливості, корисні кейси інформації для подальшого використання для реалізації нових ідей. В свою чергу висловлюємо вдячність за переданий досвід, ознайомлення з інноваційними технологіями з використанням веб – ресурсів, з можливістю співпрацювати в команді, залучати зацікавлені сторони, йти до спільної мети та виявляти творчий потенціал та креативні здібності.

Для команди нашого закладу велика честь прийняти участь та підтримати проєкт «Відкривай Україну»-2020 – це можливість для кожного формувати нову генерацію соціально активної, культурнозбагаченої та високорозвиненої молоді.