Заходи до 102-річчя бою під Крутами

29 січ. 2020
У закладі відбулися заходи, присвячені 102-річниці бою під Крутами

29 січня виповнюється 102 роки, як українські студенти-вояки у бою під Крутами ціною власного життя зупинили переважаючого за чисельністю та озброєнням ворога – більшовицьку армію, яка фактично наступала на українську державність. Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. З метою формування почуття патріотизм, поваги до історії держави, а також розвитку інтересу учнів до подій минулих років, які вплинули на основні процеси державотворення в Україні, в закладі проведено єдиний урок  на тему «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти». Для школярів початкової ланки класними керівниками було проведено інформаційні хвилинки «Герої Крут – для нащадків взірець». Діти познайомилися з  тематичною  виставкою літератури у шкільній  медіатеці. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Про це йшла мова під час проведення заходів, які проводила для учнів середньої ланки вчитель історії Шингур І.О.,  школярі  переглянули  відеофільми та обговорили питання патріотизму героїв битви під Крутами за круглим столом «Крути: перші «кіборги» - відомі й невідомі сторінки». Тематичний  екскурс «Історичне значення Акту Злуки. Здобутки Української революції» здійснили учні старшої ланки разом з учителем історії Лукаш Н.В., яка доступно та цікаво розповіла  про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна. На заходах також проводилась паралель між подвигом героїв Крут та героями АТО. Активну участь у заходах брали учні: готували повідомлення про події під Крутами, декламували поетичні твори, присвячені юним героям. Під час заходів присутні переглянули відеофільм «Легенда про студентське військо», присвячений воїнам Крут та мультимедійну презентацію «Учасники бою під Крутами». Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Наприкінці заходів присутні були ознайомлені з історичними документами про подвиг українських юнаків, який навічно залишиться в історії як символ національної честі та нескореного духу нашої нації. Проведені заходи сприяли  формуванню  в школярів почуття  патріотизму, виховуванню національної гідності,  гордості за свою Батьківщину, поваги до історії українського народу. Учні  усвідомили, що більше ніж століття тому держава не змогла зберегти свою незалежність через чвари, розбрат та зовнішніх ворогів, що трагічна історія тих часів сьогодні має стати уроком для України.

Фотоальбом можна переглянути тут