Заходи до Дня писемності та рідної мови

8 лист. 2019
У закладі проведено тиждень, присвячений Дню писемності та рідної мови

Традиційно у перші тижні листопада в закладі   проходить Тиждень української мови, присвячений  Дню  української писемності та мови. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Метою всіх проведених заходів було:
донести до дітей красу та багатство української мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. Для учнів 1-4  класів проведено мовну гру «Мандрівка до країни  Слова». Для  5-6 класів літературний колаж «Нехай же лине мова солов’їна». Під час проведення заходу школярі говорили  про тяжку долю нашої співучої мови, шлях до здобуття державності. Діти дізналися про історію писемності, висловили  щирі слова любові і вдячності нашій калиновій мові. А ще читали казки, прислів’я, відгадували загадки. Літературну годину «Лунай величне наше слово» провели для 7-8 класів учителі української мови та літератури. Учні говорили про багатство української мови, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший та найдорожчий скарб, який формує як особистість, так і націю. Діти разом із вчителями підготували й переглянули презентацію про те,  як переслідувалась українська мова протягом багатьох століть. Особлива атмосфера панувала під час проведення поетичної вітальні для 9-11 класів «Наша мова калинова». 8 листопада пройшов шкільний етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможці шкільного етапу представлятимуть заклад  у районному конкурсі. Участь  у заходах до Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Фотоальбом можна переглянути тут