Заходи до Всеукраїнського тижня протидії булінгу

20 вер. 2019
У закладі пройшли заходи у рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу

З метою створення безпечного освітнього середовища в закладі в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу організовано проведення бесід з елементами тренінгів для школярів 4-11 класів, що спрямовані на інформування школярів, їх батьків, учителів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу та привернення уваги суспільства до проблеми цькування. Дітей навчили як протистояти фактам булінгу, знайомили з інформацією про відповідальність, що передбачена за булінг. З метою виховання почуття толерантності, небайдужості до чужого горя, запобігання насиллю, виховання культури спілкування класні керівники Шеремет Т.М., Явтухова Н.М., Пліс Т.В., Коротнюк В.А. провели для 4,6 класів виховні заходи на тему: «Скажи булінгу – «Ні!». Класний керівник 6-Б класу Гура Л.І. провела виховну годину «Стоп булінг». Метою заходу було вироблення у дітей небайдужості до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля. Розпочалася заняття анти-булінговим завданням для дітей та вправою «Метод розстановки сил». Потім діти переглянули та обговорили запропоновані відеоролики про булінг. Курман Марія перечислила та пояснила можливі форми булінгу (фізичне, психологічне, економічне насильство, кібербулінг). Любов Іванівна наголосила на тому, що зовсім недавно Верховна Рада України прийняли Закон, яким закріпила поняття булінгу (цькування) та відповідальність за його вчинення. Більшість жертв булінгу – це сором‘язливі діти,які бояться говорити про свої хвилювання Коростильова Софія звернула увагу на зовнішні ознаки та поведінку таких дітей. Далі учасникам заходу було запропоновано гру «Це – булінг», у ході якої діти спробували відрізнити дружні піддражнювання від булінгу, як його розпізнати і що робити в ситуації булінгу. На завершення заходу вони об‘єдналися в єдине ціле – в павутинку, що символізувала, що всі разом виступають проти булінгу.
Класні керівники роз’яснили здобувачам освіти що таке булінг, його основні прояви, форми, хто найчастіше стає жертвами таких дій та попередили, до яких наслідків може призвести замовчування дитиною факту вчинення відносно неї фізичного чи морального насилля. Алфімов О.О., Юдковська В.В., Тернова С.В. у 5-х класах провели години спілкування «Ми цінуємо кожного», де відбулося обговорення на тему: «Як навчитися розпізнавати ситуації булінгу?», «Як правильно реагувати на його прояви в колективі?». Діти переглянули відповідні тематичні мультфільми «Жив собі чорний кіт» та «Вірте у любов, вірте у Різдво», метою яких був розвиток емоційного інтелекту і, зокрема, емпатії – здатності розуміти емоційні стани іншої людини, бачити світ «її очима» та скеровувати власну поведінку відповідно до ситуації. Розвиток цих навичок дозволить навчити школярів більш терпимо ставитись один до одного та попередити виникнення булінгу. На уроці «Мій улюблений світ – без насильства, без жорстокості, болю і зла» класний керівник 8А класу Веремійченко А.М. розповіла про агресію та про чинники її виникнення, діти розглядали різні ситуації та виконували вправи як подолати агресію, формували навички толерантного спілкування, почуття поваги та гідності. Класні керівники Авраменко Д.В., Крутінь Н.Г., Григорова Н.М., Науменко Л.О. , Кукурудзяк О.О., Лукаш Н.В. під час проведення уроків «Стоп булінг» розповіли школярам як діяти та до кого можна звернутися в ситуації, коли ти став жертвою цькування, також підліткам повідомили, яка відповідальність чекає на булерів, продемонстрували ролик на тему «Булінг в підлітковому середовищі». Учасники заходів дізналися, які дії можна кваліфікувати як булінг, його ознаки. Кожна дитина для себе напрацювала алгоритм дій при спостереженні явища булінгу та механізм самозахисту.

Фотоальбом можна перегляну тут.