Втілюємо в життя проект Zero Waste School!

20 вер. 2019
Екологічний хакатон "Чисте Гуляйполе - понад усе"

За кілька останніх десятиліть сміття перетворилося на глобальну проблему людства. В океанах утворюються цілі острови з пластику та іншого непотребу. Розвинені країни вже давно взялися за розв’язання цієї проблеми, почали переробляти свої відходи, у багатьох країнах ЄС це прибутковий бізнес. Україна поки що робить перші кроки у вирішенні сміттєвого питання.  За підрахунками активістів-екологів, сьогодні сьома частина країни потопає у смітті. Щодня кожен українець «виробляє» близько кілограма непотребу. Тільки офіційні звалища займають територію в 43 тисячі квадратних кілометрів, а це ні багато ні мало – площа Данії. А скільки в нашій країні  стихійних звалищ? Зменшити кількість сміття допоможе його сортування на первинному етапі. Бо лише сортовані відходи можна переробляти. Якщо скидати  все в одну купу, багато сировини втрачає свою цінність. Тож сортування має починатися вже в оселях українців. Про вищезазначену проблему йшла мова на дводенному тренінгу для школярів громади.  Завдяки проекту «Zero Waste School» здобувачі освіти та вчителі  через неформальне навчання впроваджують культуру сортування відходів у своїй школі, громаді. Програма проекту допомагає учасникам зрозуміти важливість їхньої участі у громадському житті та співпраці з громадою.

19 та  20 вересня у закладі було проведено екологічний хакатон «Чисте Гуляйполе – понад усе». Перший день був присвячений обміну ідеями з еко-активістами, спікерами Сакун Анною, Гринь Тетяною, Колядою Анною та іншими представниками різних сфер задля сталого розвитку громади. Завдяки Гуляйпільській міській територіальній громаді та КП «Комунсервіс»  встановлено на території закладу  спеціальні контейнери  для збору та сортування сміття: пластик, папір. Учасники хакатону запропонували  зібрати макулатуру і цим самим допомогти врятувати не одне дерево, зробивши внесок у зелену скарбничку людства. Всі класи взяли активну участь  і зібрали 980 кг. макулатури.

На другий день громада об’єдналася заради однієї мети – зробити своє місто чистим. Діти разом з директором школи Катковою Л.Є., вчителем біології Авраменко Д.В., педагогом-організатором Фоміновою А.М., озброївшись рукавичками та  пакетами для сміття,  із неабияким заохоченням взялись за роботу,  прибравши  від  різного побутового непотребу дитячий майданчик та прилеглу територію біля пішохідного підвісного містка та узбережжя річки Гайчур. Так крок за кроком,  спільними зусиллями керівників органів державної влади, місцевої громади, шкільної спільноти, проведена робота  дає свої  переконливі результати  – Гуляйпільський район стає чистішим  і гарнішим. Адміністрація закладу висловлює щиру подяку за розуміння, підтримку та активну участь у проведенні заходів у рамках проекту «Zero Waste School».

Фотоальбом можна переглянути тут