7 лют. 2018

24 грудня 2017 року видатному державному, громадському, політичному діячеві, журналісту, народному депутату України I – III скликань, одному із лідерів українського правозахисного руху, багаторічному лідеру Народного Руху України, Герою України В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 80 років. 7 лютого в закладі проведено заходи до 80-річчя з дня народження В’ячеслава Чорновола. Класоводи 1-4 класів підготували для дітей  презентації, присвячені життю та діяльності видатного політика та громадського діяча.

Про те, що В’ячеслав Максимович - український   політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно), лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975) учні 7 класів дізналися, переглянувши фільм-спогад «Дорога В’ячеслава Чорновола». Шкільний бібліотекар Порохнява Г.М. підготувала та презентувала в  медіатеці виставку документів і фотоматеріалів, присвячених діяльності В’ячеслава Чорновола. Засідання круглого столу «В. Чорновіл – символ незалежної України» провела для учнів 8 класів учитель історії Лукаш Н.В., на заході було представлено виставку документів і фотоматеріалів, які висвітлюють  громадську та політичну діяльність В’ячеслава Чорновола, його біографію.  Інформаційну хвилинку «Взірець для наслідування»  для учнів 5-6 класів провела вчитель історії Шингур І.О. «Я мріяв бути літературознавцем, вченим, мене дуже цікавила історія української літератури, я любив працювати в архівах. Якби мене запитали, чи шкодую я про те, що так склалося моє життя, про 15 років тюрми і переслідувань, я відповів би — ні краплини. У мене немає ніякої ненависті до тих, хто мене переслідував, а особистої злоби я не маю. І якби довелося починати життя спочатку вибирати, я б вибрав життя, яке прожив...», - такими словами розпочався захід, присвячений вшануванню пам'яті В'ячеслава Чорновола під назвою «Гідний син нації» в 11 класі. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблого Героя України. Для учнів 9-А класу педагогом-організатором Фоміновою А.М. організовано перегляд документального фільму «Той, що пробудив Кам'яну державу». Учні 7-А класу під керівництвом учителя Григорової Н.М. підготували пізнавальний виступ про життя Чорновола з цікавими фактами з його біографії, а також читали вірші, присвячені Герою України. На завершення заходу всі присутні заспівали Гімн України. Про те, що В’ячеслав Чорновіл – непересічна, яскрава особистість нашої історії, людина високих моральних чеснот, гідний патріот. Його ідеї не знецінилися, а набули сьогодні гострої актуальності. Пам'ять про невтомного і безкомпромісного борця за Україну продовжує жити серед людей - живі його думки, слова,  ідеї... йшла мова на учнівській конференції, яку підготували учні 10 класу. Виступи школярів доповнювалися віршами, піснями і відеороликами про життя, політичну й громадську діяльність В’ячеслава Чорновола. Україна має пишатись такими синами, як В’ячеслав Максимович Чорновіл, які виборювали її незалежність, стояли у витоків формування державності та прийняття Конституції.