Заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів

24 лист. 2017
Заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів

У 4-А класі пройшов виховний захід на тему: «Свіча пам’яті», під час якого діти вшанували пам’ять безвинно замучених голодом  людей. У дітей виховувалися особистісні риси громадянина України, патріота,почуття милосердя до оточуючого світу. Учні  дізналися про те , що  на плодючих чорноземах вмирали українці. Під час заходу було запалено поминальну свічу  за  жертвами страшного голодомору в Україні 1932 – 1933 років.

Учні 3-В класу відвідали шкільну медіотеку, де бібліотекар Порохнява Г.М. презентувала книжкову виставку, присвячену Дню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. Метою цього заходу було ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

17 листопада 2017 року з метою вшанування пам’яті жертв голодомору1932-1933 років в Україні, у зв'язку з 85-ми роковинами цієї трагедії учні 5-б класу разом із класним керівником відвідали екпозицію краєзнавчого музею присвячену Голодомору 1932-1933років, та вшанували пам’ять загиблим.

Науковий співробітник музею Міщенко Юрій Миколайович ознайомив учнів із страшними сторінками історії України та нашого краю,перерахував причини і назвав результати голодомору 30-х років ХХ ст.

Найстрашнішою гуманітарною катастрофою України ХХ століття став штучно створений сталінським режимом Голодомор 1932–1933 років, про який почали говорити публічно лише після проголошення Україною незалежності.

Згідно з дослідженнями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, демографічні втрати від Голодомору 1932–1933 років в Україні становлять 3 мільйони 941 тисяча осіб.

24 листопада у шкільній медіатеці  бібліотекар Порохнява Галина Миколаївна ознайомила учнів 5-б класу з Національною Книгою Пам’яті жертв голодомору 1932–33 рр. це найповніший мартиролог, який вміщує інформацію майже про 900 000 померлих від голодомору у 1932–1933 рр.

У 6-Б класі було проведено урок-реквієм «Голгофа голодних страждань». На кожній парті – свічка. На центральному столі на вишитому рушниці коровай, колосок, підсвічник з свічками. На дошці фото Андріївської церкви в Києві, один із соборів Києво-Печерської Лаври. Бібліотекарем школи Порохнявою Г.М. підготовлена і озвучена книжкова виставка «Безкровна війна 1932-1933 рр.» .

Розповіді учнів, учителя супроводжувалися музикою Баха, Шопена, Джеймса Ласта.

Учні познайомилися зі сторінками історії 1922, 1932, 1933, 1946 років, вчилися бути добрими, милосердними, вміти співпереживати. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув від голоду, заприсяглися не забувати, пам’ятати, розповідати іншим про трагічні сторінки історії нашої країни, бережливо ставитися до хліба.