Заходи в рамках тижня української мови

24 лист. 2017
В школі проведено ряд заходів у рамках тижня української мови

У рамках тижня української мови було проведено свято-конкурс для учнів 2-В класу «Знавці українського слова». Діти класу були поділенні на дві команди: «Смільчаки», «Умільці». Командам було представлено 9 конкурсів, у яких вони гідно змагалися. Конкурс проводився з метою поглибити знання учнів відомостями про рідну мову;показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини;розвивати бажання вивчати українську мову; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру. По закінченню свята діти отримали заохочувальні призи.

У 1 – Б класі до дня української писемності було проведено заочну подорож з метою  знайомства з класиками української літератури Ліною Костенко, Лесею Українкою, Іваном Франком та іншими. Діти познайомились з життєвим та творчим шляхом українських поетів. А потім взяли участь у  вікторині на кращого знавця українських народних казках. Свої враження відобразили у малюнках.

У 3– А класі було проведено до дня української писемності виховний захід «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…» Діти навчились розуміти те, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. У ході заняття учні розширили знання про красу і багатство української мови, ознайомились з українськими звичаями. Українські приказки, прислів’я, скоромовки, загадки, народні пісні, дитяча поезія письменників виховували любов до рідної мови, рідного краю, його традицій поваги до всього свого українського, бажання розмовляти рідною мовою. Цього ж дня було проведено шкільний етап мовного конкурсу ім. Яцика. Переможцями стали: Старокоженко Єгор, Ігнатович Олександра, Журавльова Ярослава, Пузан Микита.

До Дня української писемності учні 4-Бкласу старанно готувалися . Під час  проведення заходів  четвертокласники розширили свої знання про красу і багатство української мови та зрозуміли, що вона є чудовим скарбом. Діти знайомилися з обрядами і звичаями українців.

Спілкування сприяло вихованню національної гідності та бажання розмовляти українською мовою.

Кращими знавцями мови під час проведення шкільного етапу конкурсу ім. Петра Яцикастали: Притула Олександра, Давиденко Єлизавета та Гузєєва Варвара.

У 4-А класі пройшов виховний  захід до Дня писемності та української мови на тему: «Ти -наша мова солов'їна». Під час заходу формувалося розуміння того, що українська мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювалися  знання про красу і багатство української мови, виховувалося  бажання розмовляти рідною мовою. Діти  пояснювали значення  прислів’їв, відгадували загадки, розповідали  українські усмішки, пригадали вислови видатних людей про мову.