Відкрито ще один клас з інклюзивною формою навчання

1 вер. 2017
У закладі було відкрито 1 – Б клас з інклюзивною формою навчання

Інклюзивна освіта – перший крок до визнання ціннісної значимості і поваги до особистості кожної дитини, прийняття її індивідуальності й неповторності, забезпечення її подальшого повноцінного та гідного життя в суспільстві. Одним із аспектів інклюзивної освіти є забезпечення ефективності навчання дітей в загальноосвітньому закладі. Увага зосереджується на соціалізації дітей та якості навчання.

В 2017 – 2018 навчальному році на базі КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» було відкрито 1 – Б клас з інклюзивною формою навчання, в якому навчатиметься 19 учнів. Серед них 3 дітей з особливими освітніми потребами. Одна дитина – на денній формі та двоє – на індивідуальній.

1 вересня 2017 року двері 1 – Б класу були відкриті для допитливих маленьких школярів. В країну Знань їх поведе турботлива перша вчителька – Шокотко Валентина Петрівна. Для реалізації інклюзивного навчання до класу також запрошено асистента вчителя – Куріленко Анастасію Вікторівну.

Перед педагогами окреслені важливі завдання. Серед них:

·         запровадження інноваційних освітніх технологій у контексті форм інклюзивного навчання;

·         збереження і зміцнення морального і фізичного здоров'я дітей;

·         різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування інтересів і потреб;

·         виховання школяра як культурної і моральної людини з етичним ставленням до навколишнього світу і самої себе.

Інклюзивне навчання базується на основі психолого-педагогічного вивчення потенціалу та особливостей розвитку дитини, прогнозування можливих труднощів у процесі навчання та шляхів їх подолання, соціально-педагогічної взаємодії колективу навчального закладу.

Маленького особливого школярика чекає навчання і пізнання шкільних дисциплін, навколишнього середовища відповідно до вікових та психологічних особливостей учня. Розвитково – корекційні заняття з психологом, не директивна ігрова діяльність, пісочна терапія, арт – терапевтичні вправи. А також будуть включені освітні послуги інших фахівців, спираючись на рішення мобільної групи школи з питань інклюзивної освіти.

На подвір’ї школи, гучно звучала музика, відчувався святковий настрій, всі готувались до святкової лінійки. На ганку школи, кожного учня з ласкавою усмішкою і теплими слова зустрічала – Валентина Петрівна. Разом зі всіма дітками, особливий школярик почував себе впевнено і навіть посміхався. Після урочистої лінійки, свято продовжилось у класній кімнаті. Чудовим сюрпризом для малюків були гелеві кульки, світла та охайна кімната. Кожен мав змогу вибрати місце, яке йому до вподоби. Валентина Петрівна привітала учнів та батьків і розповіла про дивовижну країну Знань. Малюки з захопленням слухали вчителя та порадували її віршиками та розповідями. В класі відчувалась атмосфера радості, веселощів та позитиву. Діти чудово спілкувались між собою, фотографувались та обмінювались враженнями та солодощами.  Настрій особливого школярика був відмінним, він посміхався, із цікавістю дивився свої фото.

Завдяки компетентнісному та індивідуальному підходу Валентини Петрівни до кожної дитини, в цьому класі будуть досягнуті основні цілі та завдання, які допоможуть школярам засяяти у шкільному сузір’ї перемог та досягнень.