Екскурсія до столиці запорізької кераміки

13 черв. 2017
Екскурсія до столиці запорізької кераміки

Пологи… Невелике місто в Запорізькій області, хай не належить воно до довгожителів, вік яких обчислюється тисячоліттями, - у пологівчан своя гордість і своя історія. Бо й за більш як за сто років вони встигли вписати до історії рідного краю чимало яскравих сторінок.

Тож недарма вихованці літнього мовного табору «Посмішка»  при ЗОШ І-ІІІ  ступенів №1 виявили бажання поїхати на екскурсію до цього міста.

Спочатку діти побували в майстерні «Добра глина». Керівниками цього підприємства є Нагурний Віктор та його дружина Лариса. Майстерня «Добра глина» працює з керамікою уже 17 років. За цей час їх роботу оцінила  вся Україна та зарубіжні країни. Діти з захопленням роздивлялися посуд, настінні тарілки, сувеніри, чашки, елементи декору, прикраси, створені з глини яку добувають на околиці міста Пологи. Вироби що найбільше сподобались купували собі на згадку.

Потім вихованці відвідали гоголівський районний краєзнавчий музей, один із відомих культурно-освітніх закладів району.

Екскурсовод познайомила табір чан з експозиційними залами  «Природа Пологівщини» ,  «Археологія та заселення краю», «Наш край на початку ХХ століття», «Пологівський район в роки Другої Світової війни», «Сучасність рідного краю». Діти побачили гордість музейної колекції – кам’яні ідоли половецького періоду ХІ – ХІІ ст.  н.е., археологічні знахідки під час розкопок курганів, предме6ьти побуту і сількогосподарський реманент переселенців, фото та документи, що свідчать про заснування міста Пологи, особисті речі, відзнаки героїв – земляків.

Слідуючим етапом екскурсії була пожежна частина міста. Вихованців цікавило все: пожежні машини, форма пожежника,  їхні розповіді, побут. Табірчани мали можливість приміряти і одягнути на себе захисне спорядження, відчути себе справжніми вогнеборцями. А яке здивування і захоплення викликало у школярів демонстрація практичного  заняття пожежників:  сирена, виїзд пожежної машини, гасіння умовної пожежі!

З цікавістю діти слухали розповіді пожежників про їх нелегку працю, швидкість виконання своїх завдань, вміння діяти грамотно0, читко, впевнено, про необхідність  обережними і уважними, про дотримування правил безпечної поведінки. А  потім фото на згадку. Вихованці залюбки фотографувалися у товаристві  пожежників, біля машин.

Не забули відвідати і місцевий кінотеатр «Юність», де переглядаючи улюблені мультфільми смакували піцею та фруктовими соками.

Хоч трішки притомилися, але вся дітвора була задоволена екскурсією.

В автобусі , по дорозі до рідного Гуляйполя ділилися своїми незабутніми враженнями і всім кортіло найшвидше поділитися ними зі своїми рідними, однолітками, друзями.